7271. Az idő stílusos megjelenése: Megbízható és emlékezetes órák
Az óra több, mint egy mindennapi kiegészítő. Ez a kis eszköz nem csupán az idő múlásával ajándékoz meg, hanem stílust és megbízhatóságot is sugároz.
Az óra több, mint egy mindennapi kiegészítő. Ez a kis eszköz nem csupán az idő múlásával ajándékoz meg, hanem stílust és megbízhatóságot is sugároz.
A házimunka és kisebb otthoni feladatok elvégzése gyakran megkívánja, hogy legyen kéznél néhány megbízható kéziszerszám. Ezek az eszközök megkönnyítik az életet, ha polcot szerelünk össze, vagy csak egy egyszerű csapot szeretnénk megjavítani.
A 2024-es ágyás- és balkonültetési szezon sok kertész számára feladta a leckét: a meztelencsigák és házzal rendelkező társaik szinte mindenütt ott voltak és minden ágyásban pusztítottak, köszönhetően a nyirkos és enyhe időjárásnak. Sok növényt teljesen felfaltak, így esélyük sem volt kivirágozni. Voltak azonban olyan szerencsés növénygazdák, akik mindezek ellenére is élvezhették a virágözönt, ennek oka pedig az, hogy ők a muskátli mellett tették le a voksukat. Sok más ágyás- és balkonnövénnyel ellentétben ezek a növények nagyrészt sértetlenül élték túl a csigajárványt.
A metszés fontos része a leander egészséges növekedésének – de vajon tavasszal is lehet metszeni? Elmondjuk.
Mutatjuk, mikor és hogyan érdemes kiültetned a paradicsompalántát. Összegyűjtöttünk minden fontos információt.
Üdvözlöm! A hernyók ellen felszívódó rovarölő szert (szisztematikus) javaslok. Ezeknek a hatásfoka 2-3 hét is lehet. A szert a csomagoláson leírtak alapján kell vízben feloldani (általában 1 tasak 10 liter vízhet) és a növényt le kell vele permetezni és a legfonotsabb, hogy alaposan meg is kell öntözni a növényt a szerrel, hogy magába szívhassa a növény a szert. A javasolt (és bevált) szerek a következők: Chess, Actara, Mospilan
Kedves Alma! A képek alapján szerintem gomba betegség lehet. Azt javaslom, hogy Kocide 2000 nevű gombaölő szerrel permetezze le, hetente, összesen 3-4-szer. Bevált, ha Kocide után Championnal is permetez, ezzel szélesebb spektrumú védekezést tud eszközölni. Egyik héten Kocide, másik héten Champion legyen a permetezőbe, de ha csak Kocide van az sem baj, csak így biztosabb. Ezeken felül mindenképpen ültesse át egy másfélsze ekkora cserépbe.
A fikuszt óvni kell a huzattól és a hirtelen hőmérséklet-változástól, mert levélhulláshoz vezet. Gyakran gombafertőzések is megtámadhatják, s ilyenkor az erősen fertőzött levelek elsárgulnak, majd lehullanak. Ha csak alevele hullik és nem sárgul, akkor helyre fog jönni, csak át kell tenni egy huzatmentesebb helyre. Ha sárgul, és úgy hullik le, akkor gomba lehet. Gombaölő szert kell kérni a virágboltban, és azzal permetezni. A növények levelei akkor is sárgulhatnak (ez lehet teljes vagy részleges), ha tápanyag hiányban szenvednek. Ez a cserepes növényeknél akkor lép fel általában, ha tartóedényük talajának tápanyagtartalmát a növény teljesen felélte. Erről úgy győződhetnek meg, hogy a talaj felszínén is megjelenek a gyökerek vagy a növény a cserépből kiemelésre kerül, s látható, hogy a talajt a gyökérzet teljesen beszőtte, az ültető közeget alig lehet látni. Nem kell erről bővebben írnom, hogy ilyenkor mi a teendő. Megemlítem továbbá a fikusz esetében, az alsó levelek sárgulása majd egymást követő gyors lehullása, talajhiba vagy gyökérrész elhalás következménye lehet. A növények leveinek sárgulását okozhatja még az egyes mikró elemek hiánya is, vagy az is, hogy egyes tápelemek túladagolásra kerültek. Itt az előírásnak megfelelő összetételű és %-os oldatú lombtrágyázás vagy tápoldatozás segíthet.
Kedves Érdeklődő! A levélbarnulás és száradás talán a talaj minősége miatt alakulhatott ki. Az áfonya savanyú talajt igényel, a talaj felületére szórt tőzeg nem ér semmit. Ősszel lombhullás után, mindenképpen át kell forgatni tőzeggel a talajt. Lehet kapni "A"-s, zsákos virágföldet az is jó. A mulcs azért kell, mert az áfonya szereti a kissé nyirkos talajt és a fenyőmulcs megtartja a nedvességet, nem szárad ki. Persze túlöntözni sem szabad (ez is lehet a hiba Önnél, ha túlöntözte). Az állott kútvíz jó.
Kedves Katus! A lefejezett törzsrészt védőréteggel vonták be, ezzel segítetették a növény ismételt kihajtását. Ne kaparja le. Hagyja érintetlenül az ismételt kihajtáshoz. Ha friss a vágás, akkor a visszavágást követően csak nagyon mérsékelt öntözést kíván. Az idővel előtörő hajtások közül csak legfeljebb hármat-négyet érdemes meghagyni, a többi hajtás levágható.