7286. Elvirágzott a tulipán, mit kell tenni, hogy jövőre is gyönyörű legyen?
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
A bodzavirág (Sambucus nigra) évszázadok óta ismert és használt gyógynövény, amelyet főként virágzatának gyógyító tulajdonságai miatt értékelnek. Fehér, illatos virágai májusban-júniusban nyílnak, és számos jótékony hatással bírnak az emberi szervezetre. A bodzavirágot gyakran teaként, szirupként vagy kivonatként fogyasztják, és számos népi gyógyászati recept alapját képezi.
A hajvesztés sokunk számára lehet aggasztó téma, hiszen a dús hajkorona nemcsak a megjelenésünk fontos része, hanem önbizalmunk egyik alappillére is. Azonban az életmód, a genetikai tényezők és a környezeti hatások mind befolyásolhatják a haj állapotát.
Az írisz, más néven nőszirom, sok kertbarát kedvenc dísznövénye. Látványos, elegáns virágaival tavasztól nyár elejéig színt visz az ágyásokba. Előfordul azonban, hogy az írisz évről évre kizöldül, szépen fejlődnek a levelei, mégsem hoz virágot. Ennek hátterében többféle ok is állhat.
A fagyosszentek időszaka a tavaszi kertészkedés egyik legkritikusabb szakasza. Sok évtizedes megfigyelések alapján ezek a napok különösen veszélyesek a fagyérzékeny növényekre, hiszen még május közepén is előfordulhatnak hajnali fagyok. A fagyosszentekhez számos népi hiedelem és kertészeti tapasztalat kötődik.
Az elszíneződött paprikákat permetezze le Wuxal szuper kombinált műtrágya 0,3-0,4 % - os oldatával, a mikroelem hiányt megszünteti. Hasonlóan permetezze le a padlizsánt is, és öntözze bőségesen. Ne feledje talaját lazítani(kapálni), a levegőtlen talajban leáll a növények növekedése.
A fenyő hűvös, párás levegőt, nedves talajt kíván, olyan helyen tartsa, ahol ezek a jellemzőek. Ha cserépben él, akkor legyen nagy földlabdája, hogy a gyökérzetnek legyen helye. Nyáron napnak kitett, forró helyen nem tud megélni, ezért nyári hónapokra félárnyékba, és földre, ne betonra helyezze a cserepét. Remélem nem lakásban tartja, hanem szabadban. A kártevőről küldjön olyan képet, amiről fel lehet ismerni, leírása erre nem ad elegendő információt.
Szia! Szerintem valami tápanyaghiány állhat a háttérben, vagy a talaj pH-ja nem megfelelő, tehát az tolódott el kedvezőtlen irányba. Mivel hamarosan visszahúzódik, talán ki kellene ásni és jól feldúsítani a talaját! Üdv:Krisztián
Sajnos nehéz válaszolni erre a kérdésre, úgy tudom, hogy ez a növény a savas kémhatású talajokat kedveli, talán a földje nem megfelelő a számára, ezért jelentkeznek a tünetek. Legyengül és baktériumok, gombák támadhatják!