7286. Elvirágzott a tulipán, mit kell tenni, hogy jövőre is gyönyörű legyen?
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
A bodzavirág (Sambucus nigra) évszázadok óta ismert és használt gyógynövény, amelyet főként virágzatának gyógyító tulajdonságai miatt értékelnek. Fehér, illatos virágai májusban-júniusban nyílnak, és számos jótékony hatással bírnak az emberi szervezetre. A bodzavirágot gyakran teaként, szirupként vagy kivonatként fogyasztják, és számos népi gyógyászati recept alapját képezi.
A hajvesztés sokunk számára lehet aggasztó téma, hiszen a dús hajkorona nemcsak a megjelenésünk fontos része, hanem önbizalmunk egyik alappillére is. Azonban az életmód, a genetikai tényezők és a környezeti hatások mind befolyásolhatják a haj állapotát.
Az írisz, más néven nőszirom, sok kertbarát kedvenc dísznövénye. Látványos, elegáns virágaival tavasztól nyár elejéig színt visz az ágyásokba. Előfordul azonban, hogy az írisz évről évre kizöldül, szépen fejlődnek a levelei, mégsem hoz virágot. Ennek hátterében többféle ok is állhat.
A fagyosszentek időszaka a tavaszi kertészkedés egyik legkritikusabb szakasza. Sok évtizedes megfigyelések alapján ezek a napok különösen veszélyesek a fagyérzékeny növényekre, hiszen még május közepén is előfordulhatnak hajnali fagyok. A fagyosszentekhez számos népi hiedelem és kertészeti tapasztalat kötődik.
A jonathán almafa porzófái: Elstar, Gala, Gloster, Golden klónok, Granny Smith, Idared, Red Delicious. Jonagold almafa porzófái: Cox Orange, Jonathan, Gloster, Idared
A yuccáknál egy természetes folyamat a "felkopaszodás", eredeti élőhelyén is gyakori, így védi meg magát a forróságtól, vagy esetenként a fagytól. Ha a felkopaszodás üteme túlságosan gyors, akkor pedig valamilyen tartásbeli hiba lehet az oka. Ez leggyakrabban a tápanyaghiány, amelynek pótlására a levéldísznövények számára kifejlesztett folyékony műtrágya használható (a csomagoláson jelzett kezelési útmutató betartásával). Emellett lényegesen jobb, fajlagosan talán olcsóbb is az Osmocote hosszú hatóidejű, gyantaburkos műtrágya készítményei, amelyet a talaj felső rétegébe kell keverni.
A kálla gumót nem egyszerű gondozni, lassan hajt ki, úgyhogy egy darabig még legyen türelemmel! A növény nyáron kedveli a meleg kissé napos kerteket, kitehetjük a szabadba-kertbe vagy erkélyre is a cserepét, de ne a tűző napra! A Canna gumókat elültetheti a kertbe is, de ha dézsába szeretné, számolni kell vele, hogy szép nagyra fog nőni, ezért legyen elég helye. Nagyobb méretű edényt javasolnék.
Valószínű, hogy inkább a kártevők miatt hullanak a levelei. MMég megmenthető a növénye. Tegye fényes helyre, gondoskodjon róla, hogy érje friss, de nem hideg levegő! Kaparja le talaja felső rétegét és pótolja a hiányzó földet általános virágfölddel! És a kártevők elleni lemosást ismételje meg!
Melyiket a 35 ezerből? Fejlődési időszakban (nyáron)általában hetente télen havonta vagy egyáltalán nem(fajtól függ). Az sem mindegy (mikor)milyen összetételű a táp és mekkora a koncentrátuma. Tehát kellene tudnom miféle orchideája van! Üdv