7286. Elvirágzott a tulipán, mit kell tenni, hogy jövőre is gyönyörű legyen?
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
A bodzavirág (Sambucus nigra) évszázadok óta ismert és használt gyógynövény, amelyet főként virágzatának gyógyító tulajdonságai miatt értékelnek. Fehér, illatos virágai májusban-júniusban nyílnak, és számos jótékony hatással bírnak az emberi szervezetre. A bodzavirágot gyakran teaként, szirupként vagy kivonatként fogyasztják, és számos népi gyógyászati recept alapját képezi.
A hajvesztés sokunk számára lehet aggasztó téma, hiszen a dús hajkorona nemcsak a megjelenésünk fontos része, hanem önbizalmunk egyik alappillére is. Azonban az életmód, a genetikai tényezők és a környezeti hatások mind befolyásolhatják a haj állapotát.
Az írisz, más néven nőszirom, sok kertbarát kedvenc dísznövénye. Látványos, elegáns virágaival tavasztól nyár elejéig színt visz az ágyásokba. Előfordul azonban, hogy az írisz évről évre kizöldül, szépen fejlődnek a levelei, mégsem hoz virágot. Ennek hátterében többféle ok is állhat.
A fagyosszentek időszaka a tavaszi kertészkedés egyik legkritikusabb szakasza. Sok évtizedes megfigyelések alapján ezek a napok különösen veszélyesek a fagyérzékeny növényekre, hiszen még május közepén is előfordulhatnak hajnali fagyok. A fagyosszentekhez számos népi hiedelem és kertészeti tapasztalat kötődik.
Kedves Józsi! Ez valami gombás betegség lehet, ilyen tüneteknél a védekezés már szinte lehetetlen. Laza szerkezetű talajba ültesse át, használjon lazitásnak perlitet. Szellős helyre állítsa és tényleg épp hogy csak kapjon vizet. Főleg magról vetett növényeknél ez sajnos előfordul.
A növényt sajnos takácsatka támadás érte, innen a pókháló. Szaporodásuknak a meleg, száraz levegő kedvez. Megtelepednek a leveleken, a száron, és addig szívogatják a növényt, míg az el nem szárad. Permetezd le a beteg részeket vízzel, mert az atkák nem bírják a páradús környezetet, azonnal elpusztulnak. Ha ez sem segít, akkor atkaölő szert kell bevetni ellenük. Kapható a virágboltokban és a nagyobb áruházak kertészeti részlegén. A korallvirág gondozásához mellékeltem egyik cikkünket.
Tisztelt Levél író! Mivel a borostyán egy élősködő növény ezért ajánlom a fenyők érdekében, hogy szedje le a róluk, mert teljesen elfogják pusztítani a növényt Üdvözlettel Durucz Attila Parképítő és kertfenntartó technikus www.kertepito.com
Az elvirágzás után a fiatal hajtásokat vissza kell vágni. Amilyen formára szeretné a növényt, úgy vágja vissza a hajtásait.
A totális gyomirtó szerek közül mindegyiket lehet használni, amúgy a flakonon rá van írva, hogy lehet egy erdészeti gyomirtásban használni. De ha nem akarja vegyszerekkel szennyezni környezetét akkor javaslom a kapálást!