7286. Elvirágzott a tulipán, mit kell tenni, hogy jövőre is gyönyörű legyen?
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
A bodzavirág (Sambucus nigra) évszázadok óta ismert és használt gyógynövény, amelyet főként virágzatának gyógyító tulajdonságai miatt értékelnek. Fehér, illatos virágai májusban-júniusban nyílnak, és számos jótékony hatással bírnak az emberi szervezetre. A bodzavirágot gyakran teaként, szirupként vagy kivonatként fogyasztják, és számos népi gyógyászati recept alapját képezi.
A hajvesztés sokunk számára lehet aggasztó téma, hiszen a dús hajkorona nemcsak a megjelenésünk fontos része, hanem önbizalmunk egyik alappillére is. Azonban az életmód, a genetikai tényezők és a környezeti hatások mind befolyásolhatják a haj állapotát.
Az írisz, más néven nőszirom, sok kertbarát kedvenc dísznövénye. Látványos, elegáns virágaival tavasztól nyár elejéig színt visz az ágyásokba. Előfordul azonban, hogy az írisz évről évre kizöldül, szépen fejlődnek a levelei, mégsem hoz virágot. Ennek hátterében többféle ok is állhat.
A fagyosszentek időszaka a tavaszi kertészkedés egyik legkritikusabb szakasza. Sok évtizedes megfigyelések alapján ezek a napok különösen veszélyesek a fagyérzékeny növényekre, hiszen még május közepén is előfordulhatnak hajnali fagyok. A fagyosszentekhez számos népi hiedelem és kertészeti tapasztalat kötődik.
A rózsalisztharmat ellen dinokap hatóanyagú növényvédő szerrel védekezhet.
A kutyák távoltartására létezik egy ún. "Macskajaj" nevű növény, ami állítólag minden négylábút elriaszt. Emellett esetleg repellensekkel, mint pl. a naftalin, vagy ultrahangos készülékkel tudja távol tartani őket.
Természetesen a cserép nagyságától függ, hogy hány darab muskátlit lehet elültetni benne. Egy 12 cm-es cserépbe 2 dugványnál többet nem érdemes, mert akadályozzák egymást a növekedésben. Később ha megerősödnek így is sükség lehet a szétültetésre. A hajtások visszacsípése a szár elágazódását segíti elő, viszont későbbi virágzást eredményez. El kell döntenünk, hogy előbbi virágzást vagy bokrosabb növényt szeretnénk-e kapni.
A kövirózsa (Sempervivum sp.) az igénytelen növények közé tartozik, sziklák között, maroknyi talajon, száraz körülmények között is jól érzi magát. Külön tápoldatozást nem igényel, nyáron, napfényes teraszon is elég 1-2 hetente öntözni, növényünk akkos sem okozhat csalódást nekünk. Télen is hagyjuk a szabadban, hiszen teljesen télálló. <p>Bővebben olvashat róla alábbi cikkünkben:
Ne várjon őszig, óvatosan ültesse át rózsáját egy nagyobb cserépbe!