7286. Elvirágzott a tulipán, mit kell tenni, hogy jövőre is gyönyörű legyen?
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
A bodzavirág (Sambucus nigra) évszázadok óta ismert és használt gyógynövény, amelyet főként virágzatának gyógyító tulajdonságai miatt értékelnek. Fehér, illatos virágai májusban-júniusban nyílnak, és számos jótékony hatással bírnak az emberi szervezetre. A bodzavirágot gyakran teaként, szirupként vagy kivonatként fogyasztják, és számos népi gyógyászati recept alapját képezi.
A hajvesztés sokunk számára lehet aggasztó téma, hiszen a dús hajkorona nemcsak a megjelenésünk fontos része, hanem önbizalmunk egyik alappillére is. Azonban az életmód, a genetikai tényezők és a környezeti hatások mind befolyásolhatják a haj állapotát.
Az írisz, más néven nőszirom, sok kertbarát kedvenc dísznövénye. Látványos, elegáns virágaival tavasztól nyár elejéig színt visz az ágyásokba. Előfordul azonban, hogy az írisz évről évre kizöldül, szépen fejlődnek a levelei, mégsem hoz virágot. Ennek hátterében többféle ok is állhat.
A fagyosszentek időszaka a tavaszi kertészkedés egyik legkritikusabb szakasza. Sok évtizedes megfigyelések alapján ezek a napok különösen veszélyesek a fagyérzékeny növényekre, hiszen még május közepén is előfordulhatnak hajnali fagyok. A fagyosszentekhez számos népi hiedelem és kertészeti tapasztalat kötődik.
Kedves Érdeklődő! Nyugodtan szétültetheti őket de ne egyesével, hanem kb. 3 növény kerüljön egy cserépbe (ilyenkor még könnyen szét lehet őket szedni). Az idős kávécserjét egyesével ültetik. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Kedves Jucek! Nehéz helyzet, de a Glifogán só alapú gyomírtó szerek, (Glialka, Gliphogan) a talajjal érintkezve azonnal lebomlanak! Az egyszikű gyomokra van megoldás a fű között, a Puma Super nevű szer, de az nem szabad forgalmú, I. kategóriás szer. eléggé mérgező. A totális gyomírtásra a gyomperzselés lehet még megoldás, amit egy gázpalackkal lehet megoldani, illetve egy perzselővel. Ennek nagy előnye, hogy a gyommagokat is elpusztítja, mert a hő hatására azonnal kicsapódnak a fehérjék és biztos pusztulást okoz. Amennyiben a füvet szeretné megtartani, az esetben a kézi gyomlálás a megoldás. Ha a tarack búza van túlsúlyban, akkor egyébként nagyon szép gyepet lehet belőle kialakítani, ezt nevezik csillagpázsitnak.
Kedves Csipetke! Több kála faj van. Nem tudom a pontos tartási körülményeket (telelés időtartama, hőmérséklet stb) ezért nem tudok mire gondolni, de valószínű hogy valamilyen tartási körülményen kell változtatni. Itt egy cikk, kérem tanulmányozza át és annak függvényében változtasson: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/kala-zantedeschia-gondozasa/2774/
Nem írta, hogy indult a fű száradása. Foltokban pusztuló fű gyakran betegség jele. Ez gyakori, ha sok az öntözés és meleg van, ez ideális a gombáknak. Az öntözés a reggeli órákban a legjobb, mert fel tud száradni nap közben. A fénykép minden esetben sokat segít nekünk, de ha már az egész gyep kiszáradt, sajnos nem sok mindent tehetünk. A tuja elbarnult, elszáradt részei elpusztulnak. A pusztulás oka rendkívül sok lehet, sajnos személyes, részletes vizsgálat nélkül (vagy néha egy fénykép is közelebb visz a megoldáshoz) nem lehet / nem is tudunk tanácsot adni. Kártevő-, kórokozó-, talaj-, tápanyag-, vízhiány probléma, bármelyik hasonló tüneteket produkál. Az elszáradt részeket mindenképp el kell távolítani, megsemmisíteni a terjedés csökkentése érdekében. Ha nem valamilyen kártevő és az öntözés is rendben van, valószínűleg a talaj nem megfelelő számára (a meszes nem jó), tápanyag utánpótlásra is lehet szükség. Ez ültetés előtt lett volna ideális. Üdvözlettel: Növényorvos
Ültetés előtt gondolja át, hogy a kijelölt hely megfelelő-e a tulipánfa (Liriodendron tulipifera) számára, mert a kifejlett növény 15-20 m magasságot is elérhet. Jó vízellátású, tápdús talajban érzi jól magát. Különleges ápolást nem igényel, legfeljebb a kezdeti időszakban kevés alakító metszést. Tehát a legfontosabb "ápolási" munka a megfelelő hely kiválasztása -amennyiben a talajviszonyok az ültetést lehetővé teszik-, valamint az öntözés. Szélsőséges talajviszonyok (futóhomok, vízállásos területek) közé nem javasoljuk. Jó kertészkedést kíván: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő