7286. Elvirágzott a tulipán, mit kell tenni, hogy jövőre is gyönyörű legyen?
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
A bodzavirág (Sambucus nigra) évszázadok óta ismert és használt gyógynövény, amelyet főként virágzatának gyógyító tulajdonságai miatt értékelnek. Fehér, illatos virágai májusban-júniusban nyílnak, és számos jótékony hatással bírnak az emberi szervezetre. A bodzavirágot gyakran teaként, szirupként vagy kivonatként fogyasztják, és számos népi gyógyászati recept alapját képezi.
A hajvesztés sokunk számára lehet aggasztó téma, hiszen a dús hajkorona nemcsak a megjelenésünk fontos része, hanem önbizalmunk egyik alappillére is. Azonban az életmód, a genetikai tényezők és a környezeti hatások mind befolyásolhatják a haj állapotát.
Az írisz, más néven nőszirom, sok kertbarát kedvenc dísznövénye. Látványos, elegáns virágaival tavasztól nyár elejéig színt visz az ágyásokba. Előfordul azonban, hogy az írisz évről évre kizöldül, szépen fejlődnek a levelei, mégsem hoz virágot. Ennek hátterében többféle ok is állhat.
A fagyosszentek időszaka a tavaszi kertészkedés egyik legkritikusabb szakasza. Sok évtizedes megfigyelések alapján ezek a napok különösen veszélyesek a fagyérzékeny növényekre, hiszen még május közepén is előfordulhatnak hajnali fagyok. A fagyosszentekhez számos népi hiedelem és kertészeti tapasztalat kötődik.
Tisztelt Szaák Tibor! A letörölhető, fekete bevonat a képek alapján korompenésznek tűnik. Ha letörli, alatta a levél milyen állapotú? Talált esetleg valamilyen más elváltozást a növényen, gondolok itt gubacsszerű képződményre a leveleken? A levélszélszáradás milyen mértékű, az alsó vagy felső leveleken következett be? Van a babér közelében olyan növény, melyről a mézharmat+korompenész (leggyakrabban levéltetvek termelik) rákerülhetett, rácsöpöghetett a növényre? A levelek fonákán észlelt állatokat, esetleg gombaképleteket? Köszönettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Tavasszal nyugodtan szellőztesse át a gyepet és utána is ha szükséges, vesse felül! A rendszeres nyírástól is hamar sűrűsödik, de ahol szükséges vesse felül. A művelethez nekem a Presto fűmag vált be legjobban! Nagyobb áruházakban és kertészeti boltokban lehet kapni. A gyomstoppot a talajlazítás után végezze el, kb 2 héttel. A talajlazító és szellőzető között szerintem nincsen különbség! Késes és acél söprűs változata ismert. Ha csomós a fű, akkor a késessel menjen át, ha nem, akkor a keféssel, ez mindent kiszed! Borzasztóan fog kinézni utána, de ez a természetes. A szellőzetés után én valamilyen műtrágyával is megszórnám! Milyen a jó gyepszellőztető gép? Gyepszellőztetés, gyeptrágyázás tavasszal Nem mindegy, hogy milyen fűmagkeveréket választunk!
Mivel az örökzöldek télen is párologtatnak, ajánlatos a talaj víztartalmának pótlásáról ilyenkor is gondoskodni. Fagymentes napokon, ha a talaj is felengedett, öntözze meg a növényeket. A Smarag tuja nem fagyérzékeny, de a babérmeggy érzékeny lehet (nem biztos!), főleg akkor, ha edényben van, és a gyökere is teljesen átfagy. Érdemes a terasz védett - esetleg árnyékos - sarkába tenni, cserepét burkolni, és talaját folyamatosan nedvesen tartani. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő Kapcsolódó cikk: A kerti örökzöldek igénylik a téli öntözést. De hogyan?
Kedves kérdező! A sétarózsa elnevezés nem ismerős, igen valószínű, hogy nem ez a rendes magyar neve. Hogy mégis segíthessünk, kérem csatoljon néhány képet (1-3) a növényről, ez alpján remélhetőleg sikerül beazonosítani.
A neve: Heliopsis Helianthoides var. scabra.