7286. Elvirágzott a tulipán, mit kell tenni, hogy jövőre is gyönyörű legyen?
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
A bodzavirág (Sambucus nigra) évszázadok óta ismert és használt gyógynövény, amelyet főként virágzatának gyógyító tulajdonságai miatt értékelnek. Fehér, illatos virágai májusban-júniusban nyílnak, és számos jótékony hatással bírnak az emberi szervezetre. A bodzavirágot gyakran teaként, szirupként vagy kivonatként fogyasztják, és számos népi gyógyászati recept alapját képezi.
A hajvesztés sokunk számára lehet aggasztó téma, hiszen a dús hajkorona nemcsak a megjelenésünk fontos része, hanem önbizalmunk egyik alappillére is. Azonban az életmód, a genetikai tényezők és a környezeti hatások mind befolyásolhatják a haj állapotát.
Az írisz, más néven nőszirom, sok kertbarát kedvenc dísznövénye. Látványos, elegáns virágaival tavasztól nyár elejéig színt visz az ágyásokba. Előfordul azonban, hogy az írisz évről évre kizöldül, szépen fejlődnek a levelei, mégsem hoz virágot. Ennek hátterében többféle ok is állhat.
A fagyosszentek időszaka a tavaszi kertészkedés egyik legkritikusabb szakasza. Sok évtizedes megfigyelések alapján ezek a napok különösen veszélyesek a fagyérzékeny növényekre, hiszen még május közepén is előfordulhatnak hajnali fagyok. A fagyosszentekhez számos népi hiedelem és kertészeti tapasztalat kötődik.
Kedves Pálóczi László! A klíviát tanácsos előcsíráztatni, fényben, egy rétegben homokra elterítve. Ha a gyökér kezdemények megjelennek, akkor vetheti, de így sem lesz baj, nem kell megfordítani, mert a természetese polaritás az, hogy alul a gyökér, felül a csíra, de ha meg is fordítja, akkor is visszaállna az eredeti "felállásba", erre szolgálnak a tropizmusok, ami a növények helyzetváltozatató mozgását jelenti.
Kedves Kata! Az elsárgulás tápanyag probléma. A N, Ca és Fe hiány is mutat hasonló, sárgás tüneteket. Az erek között sárgul? Az egész növény, vagy felső levelek? Nem mindegy, melyikről van szó, így kérem, ha tud, küldjön fotót. Az éretlen résztermés valóban atkakártétel lehet, így az atkaölő szeres permetezés célra vezető lehet.
A fényképen sajnos nem látszik teljesen tisztán a növény virága, de ránézésre valamelyik Coreopsis (menyecskeszem) fajta lehet, talán Coreopsis Verticillata.
Üdvözlöm! Igen, jól tűri a metszést, de azért ne radikálisan hajtsa végre. A legtanácsosabb a gömb forma kialakítása. A megnyúlt és száraz ágakat vágja le, és alakítsa ki a növény kívánatos formáját.
Muskátlik mellé gyakran szoktak ültetni petúniát, verbénát, tömpevirágot. Jól mutat az álló muskátli mellett a fekvő szárú, fehér virágú bakopa: Gyakran látni csüngő lobélia társaságában (Lobelia erinus), amely ugyancsak leomló habitusú fehér-kék árnyalatú egynyári, a tűző napot annyira nem bírja: Sárga futó társ lehet: a balkon aranya (Bidens ferulifolia) Nem virágzó zöld partnerek: Az ezüsts levéldíszű, kereklevelű szalmagyopár (Helichrysum petiolare) is jó partner vagy a illatos (szúnyogűző) kakassarkantyú Plectranthus - pleci néven is találkozhatunk vele:)