7286. Elvirágzott a tulipán, mit kell tenni, hogy jövőre is gyönyörű legyen?
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
A bodzavirág (Sambucus nigra) évszázadok óta ismert és használt gyógynövény, amelyet főként virágzatának gyógyító tulajdonságai miatt értékelnek. Fehér, illatos virágai májusban-júniusban nyílnak, és számos jótékony hatással bírnak az emberi szervezetre. A bodzavirágot gyakran teaként, szirupként vagy kivonatként fogyasztják, és számos népi gyógyászati recept alapját képezi.
A hajvesztés sokunk számára lehet aggasztó téma, hiszen a dús hajkorona nemcsak a megjelenésünk fontos része, hanem önbizalmunk egyik alappillére is. Azonban az életmód, a genetikai tényezők és a környezeti hatások mind befolyásolhatják a haj állapotát.
Az írisz, más néven nőszirom, sok kertbarát kedvenc dísznövénye. Látványos, elegáns virágaival tavasztól nyár elejéig színt visz az ágyásokba. Előfordul azonban, hogy az írisz évről évre kizöldül, szépen fejlődnek a levelei, mégsem hoz virágot. Ennek hátterében többféle ok is állhat.
A fagyosszentek időszaka a tavaszi kertészkedés egyik legkritikusabb szakasza. Sok évtizedes megfigyelések alapján ezek a napok különösen veszélyesek a fagyérzékeny növényekre, hiszen még május közepén is előfordulhatnak hajnali fagyok. A fagyosszentekhez számos népi hiedelem és kertészeti tapasztalat kötődik.
Sajnos ha a fát teljesen ellepték a tetvek, annyira, hogy már nem kellemes a közelében tartózkodni, nem menekülhetünk a permetezés elől. Mivel nagy fáról van szó használjon felszívódó permetlevet, amely azokba a növényi részekbe is eljut, ahová esetleg nem került permetszer. Ilyen szer a Chess 25 WP. <p>További információt talál alábbi cikkünkben:
A diófán két levéltetűfaj is szívogat, ezek tömeges elszaporodásakor nem menekülünk a vegyszeres védekestől. Mivel nagy fáról van szó használjon felszívódó permetlevet, amely azokba a növényi részekbe eljut, ahová esetleg nem került permetszer. Ilyen szer a Chess 25 WP. <p>További információt talál alábbi cikkünkben:
A leander (Nerium oleander) kimondottan vízigényes növény. Virágzása alatt nem okozhat problémát, ha tálkája többször vízben áll. Időszakos vízhiány tápanyaghiánnyal kiegészítve viszont lehet okozója az alsó levelek elvesztésének. Nyár folyamán rendszeresen tápoldatozzuk. <p>Július-augusztusban fejdugványról könnyen meggyökeresedik. <p>Bővebb olvashat a leanderről alábbi cikkeinkben:
A körte gyümölcskártevői közül a legfontosabbak (bár egyik sem bogár) az alma- (Laspeyresia pomonella) és a körtemoly (Laspeyresia pyrivora), amely a gyümölcs magvait rágka ki. Védekezni a peterakás előtt lehetséges (Június második felétől). <p>A poloskaszagú körtedarázs a fiatal apró körték idő előtti tömeges hullását okozza, másrészt a fejlődő lárva a gyümölcs húsát rágcsálja, jelentős mennyiségű ürüléket hagyva maga után. Védekezni ellene még korábban, a sziromhullást követően célszerű.
Az új nemesítésű, hibrid növényeknél gyakran előfordul, hogy nem teljesen ugyan azok az igényeik, mint a közvetlen rokonának, a telt virágú fajták akár érzékenyebbek lehetnek. A hibrid pistikéknél is előfordul, hogy a virágos szakaszt egy virágtalan szakasz követi, ezért a nyár folyamán több napig is nélkülöznünk kell virágait.