7286. Elvirágzott a tulipán, mit kell tenni, hogy jövőre is gyönyörű legyen?
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
A bodzavirág (Sambucus nigra) évszázadok óta ismert és használt gyógynövény, amelyet főként virágzatának gyógyító tulajdonságai miatt értékelnek. Fehér, illatos virágai májusban-júniusban nyílnak, és számos jótékony hatással bírnak az emberi szervezetre. A bodzavirágot gyakran teaként, szirupként vagy kivonatként fogyasztják, és számos népi gyógyászati recept alapját képezi.
A hajvesztés sokunk számára lehet aggasztó téma, hiszen a dús hajkorona nemcsak a megjelenésünk fontos része, hanem önbizalmunk egyik alappillére is. Azonban az életmód, a genetikai tényezők és a környezeti hatások mind befolyásolhatják a haj állapotát.
Az írisz, más néven nőszirom, sok kertbarát kedvenc dísznövénye. Látványos, elegáns virágaival tavasztól nyár elejéig színt visz az ágyásokba. Előfordul azonban, hogy az írisz évről évre kizöldül, szépen fejlődnek a levelei, mégsem hoz virágot. Ennek hátterében többféle ok is állhat.
A fagyosszentek időszaka a tavaszi kertészkedés egyik legkritikusabb szakasza. Sok évtizedes megfigyelések alapján ezek a napok különösen veszélyesek a fagyérzékeny növényekre, hiszen még május közepén is előfordulhatnak hajnali fagyok. A fagyosszentekhez számos népi hiedelem és kertészeti tapasztalat kötődik.
Kedves Gyanó Józsefné! Sajnos nem tudom, hogy a környékükön milyen kertészeti árudák vannak, de neten tud rendelni. Akár tőlük is: http://novenyshop.hu/diospyros-kaki-tipo-datolyszilva-kaki-szilva.html üdvözlettel: Édenkertész
A hagymások általában a homokos jó vízáteresztő képességű talajt kedvelik.A túlzott trágyázást nem szeretik, mert az odavonzza a kártevőket is (pl.lótetű)A tápanyagutánpótlás elég évente 1x, de akkor sem sokat. Jobb a granulátum mert a trágyában lehetnek kórokozók. Az alábbi cikkek segítenek a hagymások ültetésénél és teleltetésénél: Szívesen végzett őszi tennivaló: hagymások kiültetése Hagymások ültetése: melyiket, milyen mélyre? Hagymások teleltetése: melyiket kell kiszednünk és melyik maradhat a földben?
Kedves Zsuzsanna! Nagyon kell vigyázni, hogy védett helyen legyenek, mert télen a cserép, illetve balkonláda átfagyhat és a növén gyakorlatilag nem tud semmit felvenni a fagyott talajból és elpusztul. Esetleg érdemes takarni a ládát! Tehát néhány örökzöld, ami kicsi marad aránylag: szaváraciprus (Chamaecyparis pisifera) cipruska (Santolina chamaecyparissus) tarka levelű zsálya (Salvia officinalis "tricolor") borostyán fajták (Hedera helix) kecskerágók (Eunonymus sp.) örökzöld díszfüvek Zombi muskátli helyett 99 törpe örökzöld a balkonládában! Milyen törpe örökzöldeket ültessünk a kertünkbe? Dézsakert az erkélyen: milyen konténert és milyen növényt válasszunk?
Kedves Érdeklődő! A kasszia mínusz 5 fokig télálló, de azért nem kell kicentizni, előtte érdemes a teltető helyre vinni. Télen hűvös, sötét helyet biztosítsunk számára. Teleltetés előtt metsszük vissza a növényeket, így kisebb helyen elférnek, és nem hajtanak tovább. Az hogy mennyire metszi vissza az csak Önön múlik, mindenestre nem kell radikálisnak lenne, a kevés metszés is segíti a bokrosodást. Gondozás a teleltetőbenA jó teleltető 5-15 foknál nem melegebb, de nem is hidegebb. Minél világosabb a helyiség, annál magasabb lehet a hőmérséklet ezen a tartományon belül. .A növényeket elegendő kéthetente kevés vízadaggal megöntözni. Célszerű hetente ellenőrizni a talajfelszín nedvességi állapotát. Túlságosan meleg helyen károsíthatnak a pajzstetvek, a levéltetvek és a liszteskék, amelyek ellen a zárt teleltetőben szükség esetén Bio-Sect-tel védekezhetünk. Ha kint szertené hagyni, az is megoldható. Teleltetés a szabadbanA szabadban teletetetett növények földlabdája azonban védelmet igényel. A kisméretű edényeket a peremig a földbe süllyeszthetjük, majd a növény tövét 5-8 centiméter magasan kupacoljuk fel mulccsal (lombbal, kéreggel, komposzttal). A nagyobb dézsákat több réteg légpárnás fóliával, vagy hullámpapírral burkoljuk. Szigetelőanyagnak használhatunk kukoricaszárat és szalmát is. A növények tövét ebben az esetben is mulccsal fedjük.
Üdvözlöm! A növény latin neve Aucuba japonica. Ez egy árnyék tűrő, örökzöld növény. Üdv.: Durucz Attila www.kertepito.com