7286. Elvirágzott a tulipán, mit kell tenni, hogy jövőre is gyönyörű legyen?
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
A bodzavirág (Sambucus nigra) évszázadok óta ismert és használt gyógynövény, amelyet főként virágzatának gyógyító tulajdonságai miatt értékelnek. Fehér, illatos virágai májusban-júniusban nyílnak, és számos jótékony hatással bírnak az emberi szervezetre. A bodzavirágot gyakran teaként, szirupként vagy kivonatként fogyasztják, és számos népi gyógyászati recept alapját képezi.
A hajvesztés sokunk számára lehet aggasztó téma, hiszen a dús hajkorona nemcsak a megjelenésünk fontos része, hanem önbizalmunk egyik alappillére is. Azonban az életmód, a genetikai tényezők és a környezeti hatások mind befolyásolhatják a haj állapotát.
Az írisz, más néven nőszirom, sok kertbarát kedvenc dísznövénye. Látványos, elegáns virágaival tavasztól nyár elejéig színt visz az ágyásokba. Előfordul azonban, hogy az írisz évről évre kizöldül, szépen fejlődnek a levelei, mégsem hoz virágot. Ennek hátterében többféle ok is állhat.
A fagyosszentek időszaka a tavaszi kertészkedés egyik legkritikusabb szakasza. Sok évtizedes megfigyelések alapján ezek a napok különösen veszélyesek a fagyérzékeny növényekre, hiszen még május közepén is előfordulhatnak hajnali fagyok. A fagyosszentekhez számos népi hiedelem és kertészeti tapasztalat kötődik.
Kedves Gitta! Azt javaslom, hogy tavasszal egy radikális metszést eszközöljön és alaposan trágyázza meg! Rendbe fog jönni! A vas tartalmú szereket is szeretik nagyon!
Kedves Ferenc! A kép alapján amerikai lepkekabóca kártétel látható. Ezek a vattaszerű képződmények, a hernyók báb-bólcsője. Az inváziójuk júliusban szokott kezdődni és a hidegek beálltáig tart. Tavasszal a lemosó permetezésnél tegyen valami olajos szert is a permet-turmixba, hogy az áttelelő petéket megfojtsa, persze nem mindet sikerül így sem. Nyáron felszívódó rovarölő szerekkel lehet védekezni.
Üdvözlöm! Ezek ecetfák (Rhus typhia). Nagyon szép növény, kicsi marad és nagyon dekoratív. Sajnos az ismert és nem kívánatos bálványfát (Ailanthus altissima) szokták ecetfának hívni!
Üdvözlöm! A képen egy törpefenyőt látok (Pinus mugo). A mohaszerű képződmény lehet zuzmó, ami az ágakon van, de ez nem betegség. Általában tiszta levegőjű t helyeken fejlődik. A betegség valószínüleg gomba lehet, de így elég nehéz megállapítani. Szerintem tápanyag hiány is lehet, mert a legyengült növényt könnyebben fertőzi meg a betegség. Javaslom, hogy: Dithane nevű szerrel permetezze le hetente, összesen 3-4 szer és örökzöld műtrágyával pótolja az esetleges hiányokat! Ez nagyon fontos!
Kedves bozótvándor! Mivel jól tűri a napot is ezért nyugodtan telepítheti a kiszemelt helyre!