7286. Elvirágzott a tulipán, mit kell tenni, hogy jövőre is gyönyörű legyen?
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
A bodzavirág (Sambucus nigra) évszázadok óta ismert és használt gyógynövény, amelyet főként virágzatának gyógyító tulajdonságai miatt értékelnek. Fehér, illatos virágai májusban-júniusban nyílnak, és számos jótékony hatással bírnak az emberi szervezetre. A bodzavirágot gyakran teaként, szirupként vagy kivonatként fogyasztják, és számos népi gyógyászati recept alapját képezi.
A hajvesztés sokunk számára lehet aggasztó téma, hiszen a dús hajkorona nemcsak a megjelenésünk fontos része, hanem önbizalmunk egyik alappillére is. Azonban az életmód, a genetikai tényezők és a környezeti hatások mind befolyásolhatják a haj állapotát.
Az írisz, más néven nőszirom, sok kertbarát kedvenc dísznövénye. Látványos, elegáns virágaival tavasztól nyár elejéig színt visz az ágyásokba. Előfordul azonban, hogy az írisz évről évre kizöldül, szépen fejlődnek a levelei, mégsem hoz virágot. Ennek hátterében többféle ok is állhat.
A fagyosszentek időszaka a tavaszi kertészkedés egyik legkritikusabb szakasza. Sok évtizedes megfigyelések alapján ezek a napok különösen veszélyesek a fagyérzékeny növényekre, hiszen még május közepén is előfordulhatnak hajnali fagyok. A fagyosszentekhez számos népi hiedelem és kertészeti tapasztalat kötődik.
Sajnos a túlöntözésnek is lehetnek ezek a tünetei, hasonlóan a kiszáradáshoz. Próbálja meg átültetni a növényt laza szerkezetű, tőzeggel kevert virágföldbe, de ha a gyökerek sérültek, akkor nem biztathatom sok sikerrel. Ajánlom alábbi cikkeinket: Melyek a túllocsolás jelei? Hogyan neveljünk egészséges fokföldi ibolyát?
Elsősorban azt döntse el milyen célból akarja a meggyfát megtartani. Azért mert szép és öreg vagy bőtermő vagy mert odaillik a kert ezen részébe. Minden fának a növényvédelmét el kell végezni ahhoz, hogy a fa szép legyen, és megfelelő gyümölcsöt teremjen. Általában az első a tavaszi lemosópermetezés, a metszés, az elszáradt ágak kivágása. a törzsét fakéreg kaparóval kell letisztítani a mohásodás megszüntetése érdekében. A különféle fertőzések, betegségek, rovar kártevők ellen fontos a megfelelő permetezés, sajnos ezt a fák védelmében nem lehet elkerülni (léteznek már biopermetszerek is). örömet a kertészkedésben! Üdvözlettel: Diosgazda Érdemes eslolvasni az alábbi kérdés-választ is: Meggy és szilvafánk törzsén és ágain sárga és hamuszürke foltok vannak. Milyen betegség ez? A gyümölcsfák törzsét télen védeni kell
Ügyesen megszabadult a hangyáktól! Ha eddig nem jelentkeztek az orchidea levelein a permetezést okozta forrázásnyomok, akkor már a későbbiekben sem fog! Ajánlom figyelmébe alábbi cikkeinket: Orchidea tőosztása 4 lépésben Hogyan kell öntözni az orchideát? Az orchideanevelés titkai
Kedves Bozótvándor! Tudna képet küldeni a növényről és a levelekről, és külön a levelek fonákáról? Ültetés évében a kiemelt öntözés nem okozhat gondot, hiszen a megfelelően kialakított, fellazított ültetőgödör elvezeti a felesleges vizet. köszönettel édenkertész
Kedves Bogi! Félárnyékos helyre inkább lomblevelű örökzöldeket érdemes ültetni, mert a tűlevelűek, tuja félék napfény igényesek. Ezek közül a Babérmeggy (Prunus laurocerasus) és a Korallberkenye (Photinia fraseri) fejlődik a leggyorsabban és megnőnek 2-3 m magasra is. Jól nyírhatóak, utóbbit védett fekvésbe érdemes ültetni (ne kerüljön szélcsatornába, kitett helyre). Ültetési távolságuk 80-100 cm. Üdvözlettel, Stipa kertészet tanácsadója