7286. Elvirágzott a tulipán, mit kell tenni, hogy jövőre is gyönyörű legyen?
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
A bodzavirág (Sambucus nigra) évszázadok óta ismert és használt gyógynövény, amelyet főként virágzatának gyógyító tulajdonságai miatt értékelnek. Fehér, illatos virágai májusban-júniusban nyílnak, és számos jótékony hatással bírnak az emberi szervezetre. A bodzavirágot gyakran teaként, szirupként vagy kivonatként fogyasztják, és számos népi gyógyászati recept alapját képezi.
A hajvesztés sokunk számára lehet aggasztó téma, hiszen a dús hajkorona nemcsak a megjelenésünk fontos része, hanem önbizalmunk egyik alappillére is. Azonban az életmód, a genetikai tényezők és a környezeti hatások mind befolyásolhatják a haj állapotát.
Az írisz, más néven nőszirom, sok kertbarát kedvenc dísznövénye. Látványos, elegáns virágaival tavasztól nyár elejéig színt visz az ágyásokba. Előfordul azonban, hogy az írisz évről évre kizöldül, szépen fejlődnek a levelei, mégsem hoz virágot. Ennek hátterében többféle ok is állhat.
A fagyosszentek időszaka a tavaszi kertészkedés egyik legkritikusabb szakasza. Sok évtizedes megfigyelések alapján ezek a napok különösen veszélyesek a fagyérzékeny növényekre, hiszen még május közepén is előfordulhatnak hajnali fagyok. A fagyosszentekhez számos népi hiedelem és kertészeti tapasztalat kötődik.
A következőkben felsoroljuk a 15 legkedveltebb vágott virágot és azok toxikus jellemzőjét, valamint a mérgezéses tüneteket: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/allatbiztosak-a-viragcsokrok/376/ Mérgező szobanövények: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/mergezo-szobanoveny-allat-veszely/1548/
Kedves Kérdező! Sajnos a tujáknak az utóbbi években ez a sorsuk. Ettől függetlenül érdemes megpróbálni megmenteni őket. Én a félbevágásnál drasztikusabb visszavágást nem tartok indokoltnak és nem is javaslok. A metszést kora tavasszal végezzék el (március-április) fagymentes időszakban és utána fokozottan ügyelni kell az öntözésre illetve egy nagy adag szerves/műtrágyát meghálálnak a növények. Üdvözlettel, A Stipa Szakértője Barnul, szárad a tujám. Mi baja lehet? Mitől száradnak a tuja levelei, avagy mi is az a didimaszcella?
A többi citrusféléhez hasonlóan bátran lehet próbálkozni a kumquat magok vetésével is! A siker titka mindenképp, hogy a megfelelő téli tartásról - világos, enyhén hűvös helysiég, télikert - rendelkezésünkre áll, illetve a nyáron a szabadba ki tudjuk helyezni. További segítséget talál az alábbi cikkekben: Milyen citrusféléket érdemes otthon nevelni? Vessünk magról citromot! Citrusfélék teleltetése, gondozása Hogyan neveljünk citrusfákat a házban? Hogyan gondozzuk a citromfánkat? - A leggyakoribb betegségek
Kedves János! Amennyiben a homok alatt a (homok alapú) kerti talajt értette és nem a homokozóban lévő homokot, úgy az feldúsítható szarvasmarha trágyával vagy komposzttal és így jól használható termőtalajt kap, ami az emelt ágyásban kiváló lesz. A virágföldet ilyen célra drágának és feleslegesnek tartom, és nincs is benne annyi tápanyag, mint azonos mennyiségű szerves trágyában. 1/3 -ad mennyiségű trágya hozzáadása bőven elegendő lesz még ha nagyon homokos is a talaj. Üdvözlettel, A Stipa Szekértője Építsünk emelt ágyást a fűszernövényeinknek! Így készítsünk magaságyat kertünkbe! Talajjavítás: kertépítő recept kertészkedőknek
Kedves Olvasónk! Lássuk sorban a kérdéseket: A virágszárat minél mélyebben vágjuk vissza, de a leveleket hagyjuk épségben. Amíg virágzik a növény, felhasználja a hagymában tárolt energiájának nagy részét, s ezek a levelek fogják biztosítani, hogy újra energiát gyűjtsön a növény, ezért tegye világos, jól megvilágított helyre az elvirágzott növényeket. A természetben ez tavasztól-nyárig tart, majd a levelek elszáradnak. Ilyenkor kell kivennünk a hagymákat a földből és pár hónap pihenést biztosítani a számukra. Ezt kell a lakásban tartott növényekkel is tennünk. (Mivel a legoptimálisabb körülmények a szabadban lennének, a tél múltával én kitenném az összeültetést a szabadba. Az újra ültetés ősszel esedéket, akkor a hagyma méretének 3x-os mélységében érdemes elültetni a hagymákat. Amit ön vásárolt, azok előre kezelt - hajtatott - hagymák ezért virágoznak a tél azon időszakában, amikorra tervezve lett. Manapság ez már tényleg az év bármely időszakára is eshet. Erről bővebben itt olvashat: Tavaszi hagymások téli hajtatása Még néhány tulipános info: Teendőink tulipánnyílás után Hogyan ültessük a tavaszi hagymás virágokat?