7286. Elvirágzott a tulipán, mit kell tenni, hogy jövőre is gyönyörű legyen?
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
Sárguló levelek, magtokok, lehulló szirmok - lassan véget ér a tulipánszezon. Mutatjuk, hogyan gondozzátok a tulipánt, hogy jövőre is a virágoskertetek éke legyen.
A bodzavirág (Sambucus nigra) évszázadok óta ismert és használt gyógynövény, amelyet főként virágzatának gyógyító tulajdonságai miatt értékelnek. Fehér, illatos virágai májusban-júniusban nyílnak, és számos jótékony hatással bírnak az emberi szervezetre. A bodzavirágot gyakran teaként, szirupként vagy kivonatként fogyasztják, és számos népi gyógyászati recept alapját képezi.
A hajvesztés sokunk számára lehet aggasztó téma, hiszen a dús hajkorona nemcsak a megjelenésünk fontos része, hanem önbizalmunk egyik alappillére is. Azonban az életmód, a genetikai tényezők és a környezeti hatások mind befolyásolhatják a haj állapotát.
Az írisz, más néven nőszirom, sok kertbarát kedvenc dísznövénye. Látványos, elegáns virágaival tavasztól nyár elejéig színt visz az ágyásokba. Előfordul azonban, hogy az írisz évről évre kizöldül, szépen fejlődnek a levelei, mégsem hoz virágot. Ennek hátterében többféle ok is állhat.
A fagyosszentek időszaka a tavaszi kertészkedés egyik legkritikusabb szakasza. Sok évtizedes megfigyelések alapján ezek a napok különösen veszélyesek a fagyérzékeny növényekre, hiszen még május közepén is előfordulhatnak hajnali fagyok. A fagyosszentekhez számos népi hiedelem és kertészeti tapasztalat kötődik.
Réti füzény (Lythrum salicaria) Magas termetű évelő, mutatós bíbor rózsaszín füzérvirágzattal. Magaskórós bozóttosok növénye vízparton, ártéren, mocsaras területeken gyakori. Cseranyagokat tartalmaz, korábban a népi gyógyászatban vérnyomáscsökkentőnek használták. Nemesített fajtáit (Pl L. s. 'Robin" ) évelő dísznövénynek árulják.
A képen nem látok semmi rendelleneset, csak hogy nem termékenyült meg a virág. Az idei évben, a hideg március és a gyors felmelegedés hatására a növények gyorsan kihajtottak, viszont az őket beporzó rovarok még késésben vannak - főleg a méhek, Egy-két termésnél többet úgy sem érdemes az első évben hagyni a csemetén, a későbbiekben majd meghálálja a gondoskodást. Az almafa metszése Az almafák metszése és védelme Hogyan védekezzünk az almafalisztharmat ellen?
Tűztövis gubacsatka (Aceria pyracanthi) támadta meg a növényt. A mgtámadott levelek felhólyagosodnak és a növény szövetében élnek az igen apró gubacsatkák és szívogatják a növény nedveit. Ha kisebb mennyiségű a fertőzött levél, akkor a fertőzödd levelek leszedegetésével és elégetésével is védekezhetünk, ha ez nem megoldható, akkor atkaölő (akaricid) rovarölő szerrel permetezhetünk.
Ez egy klasszikus tünet a Phoenix pálmáknál, és a fényhiány okozza. A növényt célszerű - némi szoktatás után - tavasztól őszig a szabadban, napos vagy félárnyékos helyen tartani. Néhány alapvető tanács a gondozására az alábbi linken: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/egzotikus-szobanovenyek/datolyapalma-gondozasa-phoenix-canariensis/2607/
Valóban szép suhángokká fejlődtek a citromok! Érdemes lenne visszametszeni a szárat, ami után oldalágakat fejleszt a növény és bokrosodni fog. Másik fontos dolog lenne, hogy évközben ki kellene tenni a szabad levegőre, ami tovább erősíti a növényt, A citrom ápolásáról bővebben írtunk alábbi cikkeinkben: Hogyan gondozzuk a citromfánkat? - A leggyakoribb betegségek Hogyan neveljünk citrusfákat a házban? Milyen citrusféléket érdemes otthon nevelni? Mediterrán növényeket mediterrán virágföldbe Citromfa teleltetése 4 lépésben