7296. Miért fontos a megfelelő címkézés?
A modern világban kiemelt figyelmet kapnak a címkék, hiszen nem csupán az áruház polcain kiállított termékek felismerhetőségét teszik lehetővé, hanem sok esetben eligazítanak bennünket a választásnál.
A modern világban kiemelt figyelmet kapnak a címkék, hiszen nem csupán az áruház polcain kiállított termékek felismerhetőségét teszik lehetővé, hanem sok esetben eligazítanak bennünket a választásnál.
A mai világban, ahol a higiénia kiemelkedő szerepet kap, nem mindegy, milyen termékeket használunk a mindennapok során, legyen az otthon vagy akár egy nyilvános mosdóban. Miközben sokféle toalettpapír létezik, egyes márkák különösen kiemelkednek a többiek közül. Nézzük meg, miért válik egyre népszerűbbé a minőségi higiéniai papíráru.
A cukkini az egyik legkedveltebb nyári zöldség, mely gyors növekedése és bőséges terméshozama miatt a hobbikertészek nagy kedvence. Ahhoz, hogy egész nyáron szüretelhessük a zsenge terméseket, fontos tudnunk, mikor és hogyan kell vetni a cukkinit. Az alábbiakban minden fontos tudnivalót összegyűjtöttünk.
A Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete 2025. május 30. és június 1. között rendezi meg a Tavaszi Országos Kaktuszkiállítását és Vásárát az ELTE Füvészkertben Az idei kiállítás középpontjában a különleges formájú és életmódú kaktuszok, valamint egyéb pozsgás növények állnak, emellett emlékkiállítással tisztelegnek a nemrég elhunyt Dr. Nemes Lajos, a debreceni Botanikus Kert volt igazgatója, elismert kaktusz szakértő, számos szakkönyv írója előtt.
A májusi fagyosszentek után érdemes kiültetni a paradicsompalántákat. Mutatunk egy jól bevált trükköt.
Ha 20 C vagy annál melegebb, egyenletes hőmérsékletű helyen tartja,a dugványok gyökerezése folytatódik. Az angyaltrombita gyökereztetését vagy tőzegben vagy perlitben javaslom, nem vízben. Gyökerezéshez zöld vagy legfeljebb félfás hajtásokat ajánlok.
Diófa gyökerét, legalább is annak többségét, ajánlott eltávolítani a talajból. 2-3 év várakozás után más fák már ültethetők. Az új fák telepítése előtt a talajt érdemes megforgatni és szerves trágyával dúsítani. A tujafélék fagyállók, nem szokta a fagy az edényben élő egyedeket károsítani. A tuja, mivel örökzöld, a fagyos időszak kivételével aktív állapotban van, anyagcserét folytat, tehát vizet igényel. Ha a földje télen kiszárad, a növény is kiszárad, elpusztul. Tél végi elhalását nem a fagy, hanem a vízhiány szokta okozni.
Először is az aljára agyaggolyót vagy üveggyöngyöt kell tenni 1-2 cm vastagságban, ez felelős a fölösleges víz elvezetéséért. Erre kell rétegezni a virágföldet, illetve savanyú mészmentes tőzeget, amennyiben húsevő növényekkel akar foglalkozni. Az egyes növények fényigényét szakkönyvekben megtalálja természetesen, ha fényigényes növényekkel akarja betelepíteni, akkor pótmegvilágításra van szüksége speciális növényes fénycsővel. Mivel elég kicsi az akvárium, ezért kis termetű fajokat lehet csak betenni, pl. Fittonia, Selaginella, Drosera, Dionaea.
A jelenleg szaporításra engedélyezett birsfajták között nincs öntermékenyülő fajta, ami elfogadható mennyiségű gyümölcsöt teremne. Szakemberek azt javasolják, hogy 2-3 fajtát termeljenek együtt a sikeres beporzás érdekében. Az Angersi, Berecki, Mezőtúri, Konstantinnápolyi fajták virágzása közel azonos időben történik, kölcsönös beporzásra alkalmasak. A felsorolt fajták oltványai faiskolákban beszerezhetők.