7296. Miért fontos a megfelelő címkézés?
A modern világban kiemelt figyelmet kapnak a címkék, hiszen nem csupán az áruház polcain kiállított termékek felismerhetőségét teszik lehetővé, hanem sok esetben eligazítanak bennünket a választásnál.
A modern világban kiemelt figyelmet kapnak a címkék, hiszen nem csupán az áruház polcain kiállított termékek felismerhetőségét teszik lehetővé, hanem sok esetben eligazítanak bennünket a választásnál.
A mai világban, ahol a higiénia kiemelkedő szerepet kap, nem mindegy, milyen termékeket használunk a mindennapok során, legyen az otthon vagy akár egy nyilvános mosdóban. Miközben sokféle toalettpapír létezik, egyes márkák különösen kiemelkednek a többiek közül. Nézzük meg, miért válik egyre népszerűbbé a minőségi higiéniai papíráru.
A cukkini az egyik legkedveltebb nyári zöldség, mely gyors növekedése és bőséges terméshozama miatt a hobbikertészek nagy kedvence. Ahhoz, hogy egész nyáron szüretelhessük a zsenge terméseket, fontos tudnunk, mikor és hogyan kell vetni a cukkinit. Az alábbiakban minden fontos tudnivalót összegyűjtöttünk.
A Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete 2025. május 30. és június 1. között rendezi meg a Tavaszi Országos Kaktuszkiállítását és Vásárát az ELTE Füvészkertben Az idei kiállítás középpontjában a különleges formájú és életmódú kaktuszok, valamint egyéb pozsgás növények állnak, emellett emlékkiállítással tisztelegnek a nemrég elhunyt Dr. Nemes Lajos, a debreceni Botanikus Kert volt igazgatója, elismert kaktusz szakértő, számos szakkönyv írója előtt.
A májusi fagyosszentek után érdemes kiültetni a paradicsompalántákat. Mutatunk egy jól bevált trükköt.
Kedves Maxin, én gyapjastetűt írtam, nem lapostetűt :)A lapostetű (Pthirus pubis) egy élősködő rovar, mely az emberi szőrzetben él és vérrel táplálkozik. Permetezze Actara, Chess, Mospilan vagy Decis nevű szerek egyikével.
Tavasszal virágzó szellőrózsák: Csinos szellőrózsa (Anemone blanda) és a Koronás szellőrózsa (Anemone coronaria) Szaporításuk:Mindkettőt magvetéssel is szaporíthatjuk. A csinos szellőrózsa magjainak hideghatásra van szükségük, ezért a magokat szórjuk a cserépben lévő földre, és a kert védett zugába tegyük. Takarjuk, hogy az egerek és a madarak kárt ne tudjanak benne okozni, de kapjon a téli csapadékból. Kora tavasszal vigyük védett helyre, pl. garázsba, gondoskodjunk a nedvességről. Az első évben nagyon kicsi gumót nevel, ezért legalább két évig ne bolygassuk.A koronás szellőrózsa magjait elvirágzás, begyűjtés után rögtön vethetjük. A magok szöszösek, ezért a nedvességet csak úgy tudjuk biztosítani, ha a cserepet beállítjuk egy vízzel teli tálba. 18-20oC hőmérsékleten tartsuk csírázásig. A magoncokat a szabadban neveljük tovább.Másik szaporítási mód, hogy a gumókat vágjuk fel.
Tisztelt Tavaszi! A képen látható növény a Deutzia x rosa. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Csíkos szörnyeteg? :) Ő egy egyszerű mezei tücsök (Gryllus campestris)
Kedves Gyula, a gyógynövény gyűjtés szabályai és a begyűjtés időpontjai (minőségi előírásai) az alábbi pdf-ben részletesen le van írva: http://www.gyogynovenyszovetseg.hu/wtDocument/browse/root/gyujtes.pdf