7296. Miért fontos a megfelelő címkézés?
A modern világban kiemelt figyelmet kapnak a címkék, hiszen nem csupán az áruház polcain kiállított termékek felismerhetőségét teszik lehetővé, hanem sok esetben eligazítanak bennünket a választásnál.
A modern világban kiemelt figyelmet kapnak a címkék, hiszen nem csupán az áruház polcain kiállított termékek felismerhetőségét teszik lehetővé, hanem sok esetben eligazítanak bennünket a választásnál.
A mai világban, ahol a higiénia kiemelkedő szerepet kap, nem mindegy, milyen termékeket használunk a mindennapok során, legyen az otthon vagy akár egy nyilvános mosdóban. Miközben sokféle toalettpapír létezik, egyes márkák különösen kiemelkednek a többiek közül. Nézzük meg, miért válik egyre népszerűbbé a minőségi higiéniai papíráru.
A cukkini az egyik legkedveltebb nyári zöldség, mely gyors növekedése és bőséges terméshozama miatt a hobbikertészek nagy kedvence. Ahhoz, hogy egész nyáron szüretelhessük a zsenge terméseket, fontos tudnunk, mikor és hogyan kell vetni a cukkinit. Az alábbiakban minden fontos tudnivalót összegyűjtöttünk.
A Magyar Kaktuszgyűjtők Országos Egyesülete 2025. május 30. és június 1. között rendezi meg a Tavaszi Országos Kaktuszkiállítását és Vásárát az ELTE Füvészkertben Az idei kiállítás középpontjában a különleges formájú és életmódú kaktuszok, valamint egyéb pozsgás növények állnak, emellett emlékkiállítással tisztelegnek a nemrég elhunyt Dr. Nemes Lajos, a debreceni Botanikus Kert volt igazgatója, elismert kaktusz szakértő, számos szakkönyv írója előtt.
A májusi fagyosszentek után érdemes kiültetni a paradicsompalántákat. Mutatunk egy jól bevált trükköt.
Mivel a legtöbb pajzstetű több növényt is szívogat, leggyakrabban egy másik növénnyel hozzuk be lakásunkba e kártevőket. Mielőtt még nagyon elszaporodnának, tudunk ellenük hatásosan, mechanikai úton védekezni. Ronggyal vagy kefével mossuk le a pajzstetveket, próbáljuk meg az eldugott részekről is kipiszkálni őket. Heti többszöri mosdatással sikeres lehet a védekezés. A forgalomban lehet kapni olajos permetszereket, amelyekkel lefújva a növényt és a kártevőt, megfulladnak az állatok.
A hibiszkusz vagy mályvacserje (Hibiscus siriacus) világos helyen, esetleg teraszon folyamatosan hozza virágait. Ha nincs útban ilyenkor valóban nem érdemes megmetszeni, inkább elvirágzás után vagy a kora tavasz alkalmas erre. Áprilisban vagy augusztusban fejdugvánnyal szaporíthatjuk.
A fenyőrozsda az öttűs fenyőket támadja meg, amitől az ágak megvastagodnak, először az ágak majd akár az egész fa elpusztulhat. Egy másik betegség az erdeifenyő tűlevélhullásos betegségére jellemző, hogy a kórokozó által fertőzött tűleveleken, nagyítóval apró foltok láthatók(ilyen a rossz termőhely miatti levélhulláskor nem észlelhető). A lehullott tűleveleket júniusig el kell távolítani, mert innen indul a fertőzés, ha erre nincs lehetőség július-augusztusban gombaölőszeres védekezés válhat szükségessé.
Valószínű, hogy a szedrét botrítisz támadta meg, ellene helyes metszéssel és vegyszeresen is kell védekezni. Vegyszeres védelemre (háromszor kell végezni a virágzás kezdetétől) az iprodion, vinklozolin, procimidon hatóanyagú szerek használhatók.
A tuják hazánkban nem őshonos növények, s egyre nehezebben viselik a nagy évközi hőmérséklet és csapadékingadozást. Néhány gombás betegség is támadja, illetve molyok és pajzstetvek is élősködhetnek rajta. Azt, hogy egy magról nevelt tuja kevésbé bírná el éghajlatunkat és rövidebb életű, véleményem szerint nem reális.