7311. Hogyan terem rengeteget az uborka?
Az uborka (Cucumis sativus) az egyik legkedveltebb kerti zöldség, de ahhoz, hogy bőséges termést hozzon, több tényezőre is oda kell figyelni.
Az uborka (Cucumis sativus) az egyik legkedveltebb kerti zöldség, de ahhoz, hogy bőséges termést hozzon, több tényezőre is oda kell figyelni.
A cseresznyefák tavasszal gyönyörű virágpompájukkal, nyár elején pedig zamatos termésükkel örvendeztetnek meg minket. Ám sok kertész bosszúsága, hogy ezek a fák könnyen áldozatul esnek a levéltetveknek, amelyek elszívják a növény nedvét, torzítják a leveleket és a hajtásokat, valamint ragacsos mézharmatot hagynak maguk után – ami további kártevőket, például hangyákat és korompenészt vonz.
Bárkivel előfordulhat, hogy a kedvenc szobanövénye a legnagyobb odafigyelés ellenére sem néz ki jól, és a levelein foltok, pöttyök jelennek meg, vagy netalántán a széle kezd száradni. Egyszerű ábrán mutatjuk, mi állhat a háttérben.
Milyen gyakran kell locsolni? Hogyan kell formázni? Mi jó a levéltetvek ellen? Elmondjuk.
A forró nyári napokon a veteményes folyamatos vízutánpótlásra szorul. A hőség, az erős napsütés és a gyors párolgás miatt nem mindegy, mikor locsolunk. Sokan teszik fel a kérdést: reggel vagy este jobb öntözni a növényeket? Mindkét időpontnak megvannak az előnyei és hátrányai, ezeket érdemes mérlegelni, hogy a lehető legjobb döntést hozzuk meg.
Sajnos már nincs rá esély. Valószínű, hogy mind sarj lesz.
Úgy látom a pici eléggé fejlett és jól érzi magát,picit apróbb szemű közeg jobb lenne még neki, bár ha tud tartani egy 65-75% körüli páratartalmat akkor ez is jó,csak ne száradjon ki nagyon. Egyéb különösebb igénye nincs. Magvetés: Nagy bátorságra vall a két faj keresztezése de hát istenem az új dolgok mindig így születnek. Magam is keresztezek lehetetlennek tűnő dolgokat és mag mindig lesz belőle (van amiből már növény is). A beérett magtokkal mi a terve? Van személy aki megfelelő módon elveti őket? Érdekelne valamennyi a szaporulatból, ugyanis e két növény keresztezését még sehol nem láttam. A fotón sajna nem jól kivehető a magtok de az látszik, hogy még fiatal. Üdv
Az elefántláb (Nolina) szereti a napfényt, de ha sok napfény éri, levelei sötétre színeződnek. Egész évben visszafogottan kell öntözni, télen majdnem egyáltalán. Hónaponként kaphat némi vizet, akkor is lehetőleg az alátétbe öntsük. Nyáron akkor öntözzük, mikor a földlabda teteje "kopogó" száraz. Az alsó levelei valószínűleg elöregedtek, és elhaltak. A csúcsán pedig újakat fejleszt a növény. Ez természetes folyamat, ha radikális, gyors folyamat lép fel, csak akkor van baj. A víz- vagy/ és fényhiány okozhatja az alsó levelek elsárgulását.
Ha vetett a fű, akkor csak óvatosan, sekélyen szellőztesse, elég áthúzni egy gereblyével. Ha gyepszőnyege van- ami valószínű, mert inkább azok mohásodnak ilyen hamar, akkor nyugodtan szellőztesse át. A pázsit lazítása a tavaszi gyepápolás egyik legfontosabb feladata. Az erre a célra szolgáló kézi és motoros eszközök kitépik a mohát és a gyomnövényeket, több helyet csinálnak a füvek számára. Később majd a mohásodás ellen növelni kell a talaj mésztartalmát Ca alapanyagú műtrágya ill. égetett mészpor kiszórásával. Ez utóbbiból négyzetméterenként 3-4 dkg-ot szórjon ki, alaposan gereblyézze be és öntözze meg a gyepet. Jó hatást csak akkor érhetünk el, ha a felszínről kigereblyézhető mohapárna nagy részét eltávolítjuk a kezelés előtt. A mohásodás ellen vasgálic 10%-os oldatának kiöntözésével is védekezhetünk.
Sajnos télen a korall virág a fűtés miatt megy tönkre. Ha hetente locsolta, és a cserepe még kaspóban is van esetleg, akkor a túllocsolástól lehet penészes. Ne öntözze túl, a visszavágás jó ötlet volt! Most itt a tavasz, helyre fog jönni, de ha a penész nem a túllocsolástól van, akkor lehet, hogy egy betegség támadta meg.