7336. Az optikai technológia szerepe az azonosításban: vonalkód olvasók útmutatója
Gondolkodott már azon, hogy a mindennapokban milyen gyakran találkozunk vonalkódokkal és azok leolvasására szolgáló eszközökkel?
Gondolkodott már azon, hogy a mindennapokban milyen gyakran találkozunk vonalkódokkal és azok leolvasására szolgáló eszközökkel?
Ahogy egyre több szó esik a környezeti válságokról, a műanyagszennyezésről, a túltermelésről vagy a klímaváltozásról, sokan megpróbálnak felelős döntéseket hozni. Így például szelektíven kezdik gyűjteni a szemetet, vászonszatyrot használnak, spórolnak a vízzel, odafigyelnek arra, mit fogyasztanak.
Képzeld el, hogy reggel belépsz a konyhába, és a mosogatód csillogó tisztasággal fogad. De vajon mi a kulcs ehhez az állapothoz? Bizony sokan megtapasztalják, hogy a mosogatás nem tartozik a kedvenc házimunkák közé. Viszont néhány apró trükkel, például a megfelelő mosogatószer vagy tisztítószer kiválasztásával jelentősen megkönnyítheted a konyhai feladatokat.
A cukkini (Cucurbita pepo) a nyár egyik kedvelt zöldsége, hiszen termése frissen fogyasztva vagy sütve is kiváló. Előfordul azonban, hogy a növény csak hím ivarú virágokat nevel, termés pedig nem fejlődik rajta. Elmondjuk, mi állhat a háttérben.
A kertészkedők egyik legnagyobb bosszúsága nyáron a gombabetegségekkel küzdő gyep. A meleg, párás éjszakák, a túlöntözés, és a kötött, tömörödött talaj ideális feltételeket teremt a különböző gombafertőzéseknek.
Kedves Őzike! Valami keveredés van, Ön vagy a Ficus elasticára gondol, amit a magyar "szleng" nevez gumifának (helyesen: szobafikusz), vagy a majomfára, aminek a latin neve Crassula argentea, ez hasonlít az Ön által leírt latin névre. Mivel a majomfa pozsgás növény, így azt könnyű ritkítani. A majomfa szaporítása: A dugványok könnyen meggyökeresednek. Készíthetünk hajtás- vagy levéldugványokat. Fontos, hogy a dugványokat néhány napig hagyjuk kiszáradni, mielőtt a földbe helyezzük őket. A növényeket ritkán öntözzük, és ne takarjuk le őket üveggel vagy műanyag fóliával. A ficus már kicsit több odafigyelést igényel. Nyesése, visszavágása: Mivel terebélyes növényről van szó, szükség esetén visszavághatjuk. Ha a hajtáscsúcsát vágjuk le, elágazik a növény. A levélhónaljakban új hajtásokat hoz. Tavasszal nyessük.
A Solanum muricatum nemcsak ausztrál dinnyebokor néven ismert, használják még a tojásdinnyét, a dinnyefát, körtedinnyét is. Rokonságban van a padlizsánnal, a burgonyával és a csucsorral. Ahhoz, hogy sokáig éljen, a földjét mindig tartsa enyhén nedvesen. Tegye meleg és világos helyre. Biztosítson neki magas páratartalmat. A dinnye a burgonyafélék családjába tartozik (csakúgy mint a paradicsom vagy a paprika), így jól hasznosítja a ló-, sertés- és juhtrágyát, de gazdaboltokban kapható műtrágyát is használhat (de megfelelő a virágos növények számára összeállított tápoldat is). Télen alacsony hőmérsékleten, lehetőleg világos helyen, visszafogott öntözés mellett a leanderéhez hasonló módon teleltetheti, de megoldható szobában is. Ez utóbbi esetben könnyen megnyúlhat a magas hőmérséklet miatt. Második évben késő tavasszal ki lehet ültetni szabadföldbe, tápanyaggal kifejezetten jól ellátott, morzsalékos talajba. A tápanyaggal és sok vízzel ellátott növények ehető termésekkel ajándékoznak meg minket akár már az első évben is, és jó néhány maggal, melyekből új növényeket szaporíthatunk. További információ: Frei Ferenc, Pálmaliget Kertészet http://www.palmaligetetmagyarorszagnak.com/
A gyertyavirág (Ceropegia woodii) eléggé fényigényes növény, valószínűleg sötétebb helyen van tartva. Nyáron szabadban célszerű tartani, félárnyékos helyen. Átültetni nem kell sűrűn, de a meleg hónapokban bármikor lehet. Laza, homokos talajba ültesse. A száron kis gumókat is hoz, ezekkel is lehet szaporítani. Ha sűrűbbre akarja nevelni, akkor a szárat tekerje bele a cserébe 1-2-szer, kis kaviccsal fogassa le, a szártagok szépen legyökereznek.
Abban az esetben igen, ha a padlás nem túl meleg! A fokhagymát füzérbe vagy csokorba kötve és felaggatva tárolhatjuk a kamrában, fészerben vagy a padláson. Meleg konyhában a fejek könnyen romlanak, száraz helyen pedig teljesen kiszáradnak.
Az Oncidium nemzetségnél az a "pocak" (bulba) a tápanyagraktár szerepét tölti be. A bulbából kinövő új hajtások a megerősödésig a régi bulbából táplálkoznak. Minél távolabb esik a régi bulba az új hajtástól, annál ráncosabb lesz, mivel a tápanyagkészletét már átadta az őt követő hajtásoknak. Baj akkor van, amikor az a bulba is ráncos, amiből az új hajtás még csak megindult növekedni. A ráncosság általában tápanyaghiányra és nem vízhiányra vall. Az öntözés gyakorisága sok mindentől (tartási körülmények) függ. Általános szabály, hogy az Oncidiumok öntözés után mihamarabb leszáradjanak, mivel gyökereik érzékenyek a pangó vízre. Átlagosan nyári időszakban hetente 2x, télen havonta 2x szükséges, ha közben ki tudott száradni.