7336. Az optikai technológia szerepe az azonosításban: vonalkód olvasók útmutatója
Gondolkodott már azon, hogy a mindennapokban milyen gyakran találkozunk vonalkódokkal és azok leolvasására szolgáló eszközökkel?
Gondolkodott már azon, hogy a mindennapokban milyen gyakran találkozunk vonalkódokkal és azok leolvasására szolgáló eszközökkel?
Ahogy egyre több szó esik a környezeti válságokról, a műanyagszennyezésről, a túltermelésről vagy a klímaváltozásról, sokan megpróbálnak felelős döntéseket hozni. Így például szelektíven kezdik gyűjteni a szemetet, vászonszatyrot használnak, spórolnak a vízzel, odafigyelnek arra, mit fogyasztanak.
Képzeld el, hogy reggel belépsz a konyhába, és a mosogatód csillogó tisztasággal fogad. De vajon mi a kulcs ehhez az állapothoz? Bizony sokan megtapasztalják, hogy a mosogatás nem tartozik a kedvenc házimunkák közé. Viszont néhány apró trükkel, például a megfelelő mosogatószer vagy tisztítószer kiválasztásával jelentősen megkönnyítheted a konyhai feladatokat.
A cukkini (Cucurbita pepo) a nyár egyik kedvelt zöldsége, hiszen termése frissen fogyasztva vagy sütve is kiváló. Előfordul azonban, hogy a növény csak hím ivarú virágokat nevel, termés pedig nem fejlődik rajta. Elmondjuk, mi állhat a háttérben.
A kertészkedők egyik legnagyobb bosszúsága nyáron a gombabetegségekkel küzdő gyep. A meleg, párás éjszakák, a túlöntözés, és a kötött, tömörödött talaj ideális feltételeket teremt a különböző gombafertőzéseknek.
Tisztelt Kertbarát! Az agyagos kötött talajt (ásványi anyagokban gazdag, biológiai életben szegényebb) komposzttal, gilisztahumussza, és érett 2-3 éves istálótrágyával (marha, ló) lehet feljavítani, és a talaj biológiai életét javítani. A kötöttségét illetően pedig vályogos (ez a legjobb talajszerkezet), vagy homkos talaj hozzá keverni. A műtrágyát csak a szervestrágya kiegészítéséhez használjuk gyorsítva a biológiai humuszosodoási folyamatokat. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A levelekn található foltok és a sárgulás a muskátli xantomonászos betegsége. a levélen általában a levélszéltől kiinduló kör alakú vízzel átitatott foltokat láthatunk, amelyek néhány nap alatt 3-5 mm átmérőjűek lesznek. Közepük megbarnul vagy barnásfekete lesz, szegélyük sárga. A foltok összefolynak és a levél hamarosan elszárad. Esetenként a foltosság az érközökben halad előrer és a leveleken érközi sárgulás és nekrózis következik be. Védekezni a Rézoxiklorid 50WP-vel való permetezéssel lehet. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Mónika! A gyapjas pajzstetűkön egy viasz szerű réteg van, amiről lepereg a rovarító szer, ez a probléma felszívódó szerrel oldható meg. A legjobb a BI58, de ez 1. kategóriás, nem szabad forgalmú szer. A forgalomban a: Chess 50 WG nevű szer kapható, ez elég jó hatásfokú.
Kedves József! Igen, ez agy nehéz kérdés! Az olajfa esetében a talajt kell 0-5 C között tartani télen, ezt akár a terrarisztikában elterjedt talajfűtővel meg lehet oldani!
Kedves Aranka! Először is elnézést a csúszásért! Nagyon tavasz van! :) Igen ez valamilyen hybrid fajta (bár a tulipán alapból hibrid: Tulipa X hybrida a latin neve is) szerintem rojtos szélű, vagy esetleg papagáj virágú tulipán lesz. Ezek alacsony fajták.