7336. Az optikai technológia szerepe az azonosításban: vonalkód olvasók útmutatója
Gondolkodott már azon, hogy a mindennapokban milyen gyakran találkozunk vonalkódokkal és azok leolvasására szolgáló eszközökkel?
Gondolkodott már azon, hogy a mindennapokban milyen gyakran találkozunk vonalkódokkal és azok leolvasására szolgáló eszközökkel?
Ahogy egyre több szó esik a környezeti válságokról, a műanyagszennyezésről, a túltermelésről vagy a klímaváltozásról, sokan megpróbálnak felelős döntéseket hozni. Így például szelektíven kezdik gyűjteni a szemetet, vászonszatyrot használnak, spórolnak a vízzel, odafigyelnek arra, mit fogyasztanak.
Képzeld el, hogy reggel belépsz a konyhába, és a mosogatód csillogó tisztasággal fogad. De vajon mi a kulcs ehhez az állapothoz? Bizony sokan megtapasztalják, hogy a mosogatás nem tartozik a kedvenc házimunkák közé. Viszont néhány apró trükkel, például a megfelelő mosogatószer vagy tisztítószer kiválasztásával jelentősen megkönnyítheted a konyhai feladatokat.
A cukkini (Cucurbita pepo) a nyár egyik kedvelt zöldsége, hiszen termése frissen fogyasztva vagy sütve is kiváló. Előfordul azonban, hogy a növény csak hím ivarú virágokat nevel, termés pedig nem fejlődik rajta. Elmondjuk, mi állhat a háttérben.
A kertészkedők egyik legnagyobb bosszúsága nyáron a gombabetegségekkel küzdő gyep. A meleg, párás éjszakák, a túlöntözés, és a kötött, tömörödött talaj ideális feltételeket teremt a különböző gombafertőzéseknek.
Az alábbi címen elérhető, a kérdésre a válasz. Ott egy F. benjamina szaporítása után érdeklődtek, de ez megegyezik a F. elastica szaporításával.
Kimondottan hazai fafajok termesztéséről szóló szakkönyvet nem ismerek, talán legközelebb áll a témához a hazai útsorfákról szóló kiadvány. Sajnos bolti forgalomban nem találkoztam vele, de a Kertészeti Egyetem dísznövénytanszékén árusítják, illetve a soproni Erdészeti egyetemen lehetne még próbálkozni.
A platánlevelek keverhetők komposztba, csak tudnunk kell, hogy valóban lassabban bomlanak le. Mérgező anyagot szerintem csak azáltal tartalmaznak, hogy forgalmas utak mentén sokkal több nehézfém rakódhat leveleikbe. Ha családi háznál nő, szerintem belekeverhető a komposztba.
A képen látható tarka sárkányfa (Dracaena marginata) elég rossz állapotban van. Ha szára puha, nyúlos, akkor valószínű, hogy a túlöntözés hatására el kezdett rohadni. A dracénák általában sokat tűrő, kipróbált növények, ezért is alkalmazzák gyakran irodákban, üzletekben. Lehet, hogy szívtelennek hangzik, de szerintem nem érdemes tovább próbálkozni ezzel a példánnyal.
Az áfonya legjobban 4,8 és 5,2 pH-jú talajon tud fejlődni. Az egy négyzetméteres talajjavítás valószínű, hogy elegendő számára, csak arra kell figyelni, hogy ez a későbbiekben se veszítsen savanyúságából. (Ne locsolja csapvízzel, trágyázáshoz savanyú kémhatású mulcsot használjon). Ha a talaj túl meszessé válna számára, azt sárguló levelekkel jelezni fogja.