7341. Zöld rulett: Érdemes-e a „divatos” kertészeti trendekre?
Bevezetés
Bevezetés
Amikor egyszerre kell megfelelnünk a munkában és a magánéletben is, egy idő után már nem csak a testünk, hanem a lelkünk is elfárad. Ennek köszönhetően reggel nehezebben kelünk, napközben lankad a figyelmünk, este pedig már tényleg semmihez sem marad erőnk. Könnyen beláthatjuk, hogy ez hosszú távon nem maradhat így, a jó hír azonban az, hogy néhány apró, de hatásos módszer segítségével kiszabadulhatunk az ördögi körből – ismerjük meg őket.
Létezik portré-, sport-, családi, baba-, rendezvény- és esküvői fotózás is ー hogy csak néhány területét érintsük ennek a kreatív és különleges szakmának. Sokan azt hiszik, hogy az, aki fotózással foglalkozik, minden részterületét kiválóan műveli. Pedig a szakemberek specializálódnak valamilyen irányba.
Miért kell a paradicsomot kacsolni? Mit nem szabad lemetszeni és egyáltalán nyáron milyen gyakran kell öntözni? Összegyűjtöttünk mindent, hogy mire kell figyelni.
A metszés a kertészkedés egyik legfontosabb, mégis gyakran félreértett művészete. Sokan úgy gondolják, hogy a metszés kizárólag a kora tavaszi, rügyfakadás előtti vagy a késő őszi, nyugalmi időszakra korlátozódik. Valójában azonban a nyári metszés, vagy más néven zöldmetszés, számos növénycsoport esetében nemcsak lehetséges, hanem kifejezetten ajánlott is. A megfelelő időben és technikával végzett nyári visszavágás serkentheti a másodvirágzást, javíthatja a terméshozamot és a termés minőségét, kordában tarthatja a túlzott növekedést, valamint elősegítheti a növény szellősebb, egészségesebb lombozatának kialakulását. A siker kulcsa annak ismerete, hogy mely növények profitálnak ebből a beavatkozásból, és melyek azok, amelyeket ilyenkor nem szabad zavarni.
Igen, fontos takarni a talaját. Nedvesebben tartható a talaj, gátolja a gyomok növekedését, és tavaszra a gyümölcse is kevésbé szennyezodik.Szinte veszteség nélkül áttelel, ha a talaját takarjuk. Talajtakarásra alkalmas az érett istállótrágya, a nedves tozeg, összetört vagy szecskázott szalma, vagy érett komposzt. A talajtakaró anyagot még az öntözés elott terítsük szét, de a növényeket ne takarjuk le!Fekete fóliát is használhatunk talajtakarónak, de ezt még az ültetés elott ki kell teríteni. A szalma- vagy más takarással ráérünk késobb is.
Üdvözlöm! Elég nehéz, mert a fagyás is így néz ki. A kép alapján túlöntözésnek tűnik, de a fuzárium is hasonlóan néz ki! Azt javaslom, hogy permetezze le Champion nevű szerrel és az öntözést mérsékelje 7-12 napra és akkor se sokat. Soha ne álljon a vízben, mert a pangó víz nagyon káros a növény számára!
Kedves Emese! A képen egy olasz kontyvirág (Arum italicum) látható, a "pictum" változat méghozzá.
Kedves Ildikó! A képen egy buzogányvirág (Dieffenbachia) látható! Javaslom, hogy minimum kétszer akkora cserépbe ültesse át, mint amiben most van!