7341. Zöld rulett: Érdemes-e a „divatos” kertészeti trendekre?
Bevezetés
Bevezetés
Amikor egyszerre kell megfelelnünk a munkában és a magánéletben is, egy idő után már nem csak a testünk, hanem a lelkünk is elfárad. Ennek köszönhetően reggel nehezebben kelünk, napközben lankad a figyelmünk, este pedig már tényleg semmihez sem marad erőnk. Könnyen beláthatjuk, hogy ez hosszú távon nem maradhat így, a jó hír azonban az, hogy néhány apró, de hatásos módszer segítségével kiszabadulhatunk az ördögi körből – ismerjük meg őket.
Létezik portré-, sport-, családi, baba-, rendezvény- és esküvői fotózás is ー hogy csak néhány területét érintsük ennek a kreatív és különleges szakmának. Sokan azt hiszik, hogy az, aki fotózással foglalkozik, minden részterületét kiválóan műveli. Pedig a szakemberek specializálódnak valamilyen irányba.
Miért kell a paradicsomot kacsolni? Mit nem szabad lemetszeni és egyáltalán nyáron milyen gyakran kell öntözni? Összegyűjtöttünk mindent, hogy mire kell figyelni.
A metszés a kertészkedés egyik legfontosabb, mégis gyakran félreértett művészete. Sokan úgy gondolják, hogy a metszés kizárólag a kora tavaszi, rügyfakadás előtti vagy a késő őszi, nyugalmi időszakra korlátozódik. Valójában azonban a nyári metszés, vagy más néven zöldmetszés, számos növénycsoport esetében nemcsak lehetséges, hanem kifejezetten ajánlott is. A megfelelő időben és technikával végzett nyári visszavágás serkentheti a másodvirágzást, javíthatja a terméshozamot és a termés minőségét, kordában tarthatja a túlzott növekedést, valamint elősegítheti a növény szellősebb, egészségesebb lombozatának kialakulását. A siker kulcsa annak ismerete, hogy mely növények profitálnak ebből a beavatkozásból, és melyek azok, amelyeket ilyenkor nem szabad zavarni.
Kedves felhasználó! A kérdésére válaszul néhány cikkünket ajánlanám elolvasásra, amelyek remélhetőleg segítenek a növényválasztásban. Milyen kapaszkodó és kúszócserjéket ültessünk árnyékos helyekre? Kertészkedés árnyékban - képes növényajánlóval Árnyékot és szárazságot kedvelő növények 10 legjobbja
Kedves Emese! Ha télen ez a növény lehullajtja a leveleit, az teljesen normális folyamat, mivel ilyenkor nyugalmi fázisba kerül. Ilyenkor öntözni sem szükséges. Télen akár +5 °C-on áttelel, tehát nem hőigényes, nyáron viszont szereti a sok vizet és a sok napsütést. Sarjhagymák leválasztásával szaporítható. Laza, homokos szerkezetű talajba ültesse.
Többen fordultak már hozzánk hasonló problémával. Figyelmébe ajánlom a következő válaszokat, remélhetőleg segítségére lesz. Ha nem talált kielégítő választ, akkor megkérném, hogy írjon ismét, és csatoljon néhány képet is, hogy pontosabban láthassuk, hogy miről is lehet szó. Kapcsolódó válaszok, cikkek: Buzogányvirág levelei sárgulnak Hogyan gondozzuk a buzogányvirágokat (Dieffenbachia)? Hogyan neveljünk Diffenbachiát?
A gyümölcsfák téli törzs kezelése - kéreg kaparás - drótkefével és speciális kéreg kaparókkal végezve a károsítók gyérítését szolgálja. A fatörzsről a kéreg - és alatta lévő háncs réteg eltávolítása veszélyezteti a növény kétirányú tápanyag forgalmát. A kérgen lévő repedések a fa törzsének növekedéséből adódnak. Igaz, hogy a kéreg a növény szempontjából már inaktív, a károsítók számára búvóhelyet biztosító növényi rész, de védelmet nyújt a növénynek a külső tényezők (például fagy) ellen. A kéreg eltávolításával megszüntetjük a tápanyag visszaáramlását a gyökerekhez. A kéreg alatti fás részek száradását több tényező is okozhatja: különböző gyökér penész gombák (pl. rózsaszín gyökér penész) kedvezőtlen talajtani hatások (szélsőséges pH, magas só tartalom, szerkezet nélküli talajokon a gyökér fulladások. túlzott műtrágyázás, stb.) a talaj típushoz nem igazodó alany megválasztás Különböző károsítók felszaporodása: füvesített területeken elsősorban a cserebogár pajorok, a fa kártevők közül a cincérek, szú bogarak , esetleg a pockok (pl. kósza pocok) kártétele, jelentős tényező lehet a monília gomba kártétele (szállító szövetek elhalása), fagy veszélyes helyeken a kéreg és törzs repedések, valamint nem utolsó sorban a kajszi fák pusztulását okozó gutaütés, valamint alany-nemes affinitási problémák a törzs részleges pusztulását okozhatja a gyökerek sérülése, elvágása. Javaslat: a további kéregeltávolításának mellőzése. Téli lemosó permetezés olajos lemosó permetező szerekkel- a fa nyugalmi szakaszában, rügypattanás előtt. Rügyfakadás után rezes lemosó permetezés elvégzése - pirosbimbós állapotig. Virágzás után monilia elleni védekezések. Üdvözlettel: Növényorvos portál
Kedves hömpölygő! Szerintem a közvetlen napfény okozta a levélégést, mert erre nagyon érzékeny! Világos helyet szeret, de óvni kell a naptól!