7341. Zöld rulett: Érdemes-e a „divatos” kertészeti trendekre?
Bevezetés
Bevezetés
Amikor egyszerre kell megfelelnünk a munkában és a magánéletben is, egy idő után már nem csak a testünk, hanem a lelkünk is elfárad. Ennek köszönhetően reggel nehezebben kelünk, napközben lankad a figyelmünk, este pedig már tényleg semmihez sem marad erőnk. Könnyen beláthatjuk, hogy ez hosszú távon nem maradhat így, a jó hír azonban az, hogy néhány apró, de hatásos módszer segítségével kiszabadulhatunk az ördögi körből – ismerjük meg őket.
Létezik portré-, sport-, családi, baba-, rendezvény- és esküvői fotózás is ー hogy csak néhány területét érintsük ennek a kreatív és különleges szakmának. Sokan azt hiszik, hogy az, aki fotózással foglalkozik, minden részterületét kiválóan műveli. Pedig a szakemberek specializálódnak valamilyen irányba.
Miért kell a paradicsomot kacsolni? Mit nem szabad lemetszeni és egyáltalán nyáron milyen gyakran kell öntözni? Összegyűjtöttünk mindent, hogy mire kell figyelni.
A metszés a kertészkedés egyik legfontosabb, mégis gyakran félreértett művészete. Sokan úgy gondolják, hogy a metszés kizárólag a kora tavaszi, rügyfakadás előtti vagy a késő őszi, nyugalmi időszakra korlátozódik. Valójában azonban a nyári metszés, vagy más néven zöldmetszés, számos növénycsoport esetében nemcsak lehetséges, hanem kifejezetten ajánlott is. A megfelelő időben és technikával végzett nyári visszavágás serkentheti a másodvirágzást, javíthatja a terméshozamot és a termés minőségét, kordában tarthatja a túlzott növekedést, valamint elősegítheti a növény szellősebb, egészségesebb lombozatának kialakulását. A siker kulcsa annak ismerete, hogy mely növények profitálnak ebből a beavatkozásból, és melyek azok, amelyeket ilyenkor nem szabad zavarni.
A mirtusz a napfényes helyet szereti, a déli fekvésű hely megfelelő számára, ha kellően szellős. A túlzott meleget azonban nehezen viseli. Gyakran kell öntözni és tápoldatozni, a pangó vizet nem szereti. A permetezést viszont igen. Bátran vágja vissza tavasszal, ha a tél folyamán megnyúlt hajtásokat hozott. Ilyenkor számolni kell azzal, hogy kevesebb virága lesz.Ne hagyja, hogy termést hozzon, mert az gyengíti a növényt.
Az ön növényének talaján valószínűleg az ún. ugróvillások szaporodtak el. Ezek általában alig tesznek kárt a növényekben. Számuk csökkenthető, ha a talajt szárazon tartja. Ha nagyon nagy számban vannak jelen ültesse át a növényt, úgy, hogy a gyökérlabdát több órán át vízben áztatja.
A meggyfáját valóban a monília nevű gombafaj támadta meg. Védkezni utólag annyit tud ellene, hogy eltávolítja a beteg ágrészeket, ősszel és tavasszal lemosó permetezést alkalmaz, hogy mégis a fán maradt gombaképletek elpusztuljanak, de legfontosabb kovetkező évben a virágzáskori védekezés. <p>Erről láthat kisfilmet és olvashat bővebben a következő cikkünkben:
Sövénynövénynek a következőket javaslom: mezei juhar, gyertyán, orgona, lepényfa, narancseper, homoktövis (tövises!), sóskaborbolya (a Júlia-borbolya tövises!), gyöngyvessző, hamvas lucfenyő. A kúszó növények közül: a jázmint, a kúszórózsát (tüskés), a trombitafolyondárt, a vadszőlőt, az ötlevelű akébiát ajánlanám Melyik 10 legszebb örökzöld sövény? Milyen örökzöldet ültessünk tavasszal sövénynek? Lomblevelű élősövények
Várjon az ültetéssel őszig. Addig tárolja hűvös, de száraz helyen a hagymákat. Lehetőleg ne fóliába, vagy zárt edénybe helyezze őket. A szeptember-októberben elültetett hagymákból a következő év tavaszán szép tulipánok fejlődnek.