7341. Zöld rulett: Érdemes-e a „divatos” kertészeti trendekre?
Bevezetés
Bevezetés
Amikor egyszerre kell megfelelnünk a munkában és a magánéletben is, egy idő után már nem csak a testünk, hanem a lelkünk is elfárad. Ennek köszönhetően reggel nehezebben kelünk, napközben lankad a figyelmünk, este pedig már tényleg semmihez sem marad erőnk. Könnyen beláthatjuk, hogy ez hosszú távon nem maradhat így, a jó hír azonban az, hogy néhány apró, de hatásos módszer segítségével kiszabadulhatunk az ördögi körből – ismerjük meg őket.
Létezik portré-, sport-, családi, baba-, rendezvény- és esküvői fotózás is ー hogy csak néhány területét érintsük ennek a kreatív és különleges szakmának. Sokan azt hiszik, hogy az, aki fotózással foglalkozik, minden részterületét kiválóan műveli. Pedig a szakemberek specializálódnak valamilyen irányba.
Miért kell a paradicsomot kacsolni? Mit nem szabad lemetszeni és egyáltalán nyáron milyen gyakran kell öntözni? Összegyűjtöttünk mindent, hogy mire kell figyelni.
A metszés a kertészkedés egyik legfontosabb, mégis gyakran félreértett művészete. Sokan úgy gondolják, hogy a metszés kizárólag a kora tavaszi, rügyfakadás előtti vagy a késő őszi, nyugalmi időszakra korlátozódik. Valójában azonban a nyári metszés, vagy más néven zöldmetszés, számos növénycsoport esetében nemcsak lehetséges, hanem kifejezetten ajánlott is. A megfelelő időben és technikával végzett nyári visszavágás serkentheti a másodvirágzást, javíthatja a terméshozamot és a termés minőségét, kordában tarthatja a túlzott növekedést, valamint elősegítheti a növény szellősebb, egészségesebb lombozatának kialakulását. A siker kulcsa annak ismerete, hogy mely növények profitálnak ebből a beavatkozásból, és melyek azok, amelyeket ilyenkor nem szabad zavarni.
Sajnos nehéz így látatlanban ezt megmondani. Valószínűleg talajprobléma lehet, de ezt csak talajvizsgálattal lehetne megállapítani biztosan. Az öntözést diónagyságnál kezdje el, virágzásban ne öntözzön. Hátha segít. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Sajnos a vasas vízzel nincs mit tenni, léteznek vas leválasztó szűrők, de ezeknek a költsége 100 - 120 ezer forint, viszont ha nem tudja ezeket megvásárolni akkor az automata locsolás kissé nehézkesé válik az ön által leírt problémák miatt. A korona feletti öntözés esetné tudok önnek még egy módszer javasolni amiről bővebben itt olvashat: http://www.summatrade.hu/dp_bugyborekolo_ontozok.php Remélem tudtam önnek segíteni! Üdvözlettel Durucz Attila 06-30-541-99-21 www.kertepito.com
Üdvözlöm! A növényt vegyen le a radiátorról szerintem, mert bőven elég ilyenkor a 23 °C. Igaz, hogy később fog virágozni, de nem lesz meghajtatva, azaz gyorsítva a természetes élet folyamatok. A hagyma bezöldülése, igen, jó jel. Öntözze hetente és két múlva lehet 2-4 naponta a virágzáshoz.
Kedves Balázs Béla! Hagyja a növényt a saját ütemében fejlődni nyugodtan, nem lesz baja. Szerintem még korai a gyümölcs-várás, de mivel szemezve lett, ezért idővel biztosan fog teremni. Elképzelhető ritkán, hogy ilyen kis korban is teremjen, ha esetleg előfordul, akkor is hagyja nyugodtan rajta a gyümölcsöket!
Ez a jelenség gyakran előfordul a Phalaenopsis hibrideknél, és nem feltétlen a helytelen öntözés következménye! A kis növénnyel semmi dolga, hagyni kell fejlődni a virágszáron (amin ettől függetlenül még lehet virág is a későbbiekben). Amennyiben a kis növény elérte a 3-4 leveles állapotot és vannak min. 3-6 centis gyökerei, el kell vágni a virágszárat a növényke alatt 1-2 centiméterrel és önálló növényként nevelni tovább. Az anyanövény ennek ellenére is virágzóképes marad, és hozhat új virágszárat. Sok sikert!