7341. Zöld rulett: Érdemes-e a „divatos” kertészeti trendekre?
Bevezetés
Bevezetés
Amikor egyszerre kell megfelelnünk a munkában és a magánéletben is, egy idő után már nem csak a testünk, hanem a lelkünk is elfárad. Ennek köszönhetően reggel nehezebben kelünk, napközben lankad a figyelmünk, este pedig már tényleg semmihez sem marad erőnk. Könnyen beláthatjuk, hogy ez hosszú távon nem maradhat így, a jó hír azonban az, hogy néhány apró, de hatásos módszer segítségével kiszabadulhatunk az ördögi körből – ismerjük meg őket.
Létezik portré-, sport-, családi, baba-, rendezvény- és esküvői fotózás is ー hogy csak néhány területét érintsük ennek a kreatív és különleges szakmának. Sokan azt hiszik, hogy az, aki fotózással foglalkozik, minden részterületét kiválóan műveli. Pedig a szakemberek specializálódnak valamilyen irányba.
Miért kell a paradicsomot kacsolni? Mit nem szabad lemetszeni és egyáltalán nyáron milyen gyakran kell öntözni? Összegyűjtöttünk mindent, hogy mire kell figyelni.
A metszés a kertészkedés egyik legfontosabb, mégis gyakran félreértett művészete. Sokan úgy gondolják, hogy a metszés kizárólag a kora tavaszi, rügyfakadás előtti vagy a késő őszi, nyugalmi időszakra korlátozódik. Valójában azonban a nyári metszés, vagy más néven zöldmetszés, számos növénycsoport esetében nemcsak lehetséges, hanem kifejezetten ajánlott is. A megfelelő időben és technikával végzett nyári visszavágás serkentheti a másodvirágzást, javíthatja a terméshozamot és a termés minőségét, kordában tarthatja a túlzott növekedést, valamint elősegítheti a növény szellősebb, egészségesebb lombozatának kialakulását. A siker kulcsa annak ismerete, hogy mely növények profitálnak ebből a beavatkozásból, és melyek azok, amelyeket ilyenkor nem szabad zavarni.
Kedves Bajusz János! Természetesen levághatja, de akár tőosztással "ketté" is szedheti, ha nem okoz gondot a növénynek, ha van rá mód. Amennyiben ezt nem tudja megvalósítani, akkor nyugodtan vágja le.
Úgy látom kecskerágó a növény és a kártevő pedig a kecskerágó pajzstetű. a védekezés elég nehéz, mert, ha sikeres is, az elpusztult pajzstetvek ott maradnak a növényen (esetleg vízsugárral le lehet mosni). Tavasszal (április közepe) kezdve hatásos lehet az Actara, ezt ismételni kell 10-14 nap múlva. A továbbiakban lehet még alkalmazni olajos készítményeket (Vektafid). Érdemes figyelni a növényeket időnként, hogy megállapíthassa, elpusztultak-e a pajzstetvek (érezni, ha megszáradnak, könnyebben lejönnek a levélről). Üdvözlettel: Növényorvos
Igen először a virágnak kell megjelennie. Ha nem az jelenik meg hanem a levél akkor hagyma nincs virágzóképes állapotban. Az előző virágzás talán kimerítette és nem töltődött fel ezt a levelekkel meg tudja tenni, de nem szabad sokáig meghagyni őket. Most tavasszal kellene az átültetést megtenni. Egyből lehet öntözni.
Üdvözlöm! Azt javaslom, hogy valamiféle rendszer azért legyen, bár teljesen Önre van bízva. Almafa ültetési távolság: 6-7 méter, őszibarack: 5-6 méter, cseresznyefa: 8 méter, meggy: 5 méter
A teltvirágú díszszeder Rubus spectabilis 'Olympic Double' (syn. 'Flore Pleno') a teljes napfényt szereti, de a félárnyékban is megél. 1,5 - 2,5 m magasra nő meg, attól függően, hogy metszik-e rendszeresen vagy sem. Szinte bármilyen földben - így a semlegesben is - megél.