7341. Zöld rulett: Érdemes-e a „divatos” kertészeti trendekre?
Bevezetés
Bevezetés
Amikor egyszerre kell megfelelnünk a munkában és a magánéletben is, egy idő után már nem csak a testünk, hanem a lelkünk is elfárad. Ennek köszönhetően reggel nehezebben kelünk, napközben lankad a figyelmünk, este pedig már tényleg semmihez sem marad erőnk. Könnyen beláthatjuk, hogy ez hosszú távon nem maradhat így, a jó hír azonban az, hogy néhány apró, de hatásos módszer segítségével kiszabadulhatunk az ördögi körből – ismerjük meg őket.
Létezik portré-, sport-, családi, baba-, rendezvény- és esküvői fotózás is ー hogy csak néhány területét érintsük ennek a kreatív és különleges szakmának. Sokan azt hiszik, hogy az, aki fotózással foglalkozik, minden részterületét kiválóan műveli. Pedig a szakemberek specializálódnak valamilyen irányba.
Miért kell a paradicsomot kacsolni? Mit nem szabad lemetszeni és egyáltalán nyáron milyen gyakran kell öntözni? Összegyűjtöttünk mindent, hogy mire kell figyelni.
A metszés a kertészkedés egyik legfontosabb, mégis gyakran félreértett művészete. Sokan úgy gondolják, hogy a metszés kizárólag a kora tavaszi, rügyfakadás előtti vagy a késő őszi, nyugalmi időszakra korlátozódik. Valójában azonban a nyári metszés, vagy más néven zöldmetszés, számos növénycsoport esetében nemcsak lehetséges, hanem kifejezetten ajánlott is. A megfelelő időben és technikával végzett nyári visszavágás serkentheti a másodvirágzást, javíthatja a terméshozamot és a termés minőségét, kordában tarthatja a túlzott növekedést, valamint elősegítheti a növény szellősebb, egészségesebb lombozatának kialakulását. A siker kulcsa annak ismerete, hogy mely növények profitálnak ebből a beavatkozásból, és melyek azok, amelyeket ilyenkor nem szabad zavarni.
Tisztelt Vasvári Tibor! Szeretném kérni, hogy képet csatoljon a problémáról. A lekezelés semmiképp sem árt, főleg, ha valahol meg lett bontva a kéreg. Köszönettel: Növényorvos
Kedves p100! Szerintem Cseresznye-meggy blumeriellás betegsége lehet. Kórokozó: Blumeriella jaapii. Ez egy gombaféle, amit hatékonyan Fundazol és Dithane nevű szerrel lehet orvosolni. Ismételje meg a permetezést 7 naponta, összesen 3-szor.
Kedves kertészkedő! Általában nincs szükség a japán juhar metszésére, mert formás, arányos növekedésű. Ha esetleg mégis aránytalanul növekedne, vegetációs időben történő kis mértékű metszéssel kiigazíthatjuk a hibát.
Üdvözlöm! A képen egy kecskerágó (Euonymus fortunei Emerald) van, ami kerti növény, lakásban elpusztul! Mindenképpen ki kell tenni, (télen is kint kell hagyni), legjobb, ha elülteti egy napos, félárnyékos helyre, a talajra nem érzékenyek! A levélhullás lehet a szoba klima miatt is, de ezeket a növényeket imádják az atkák és a tetvek is! Az utóbbi időben az atkák ütötték fel a fejüket, ellenük a SANMITE nevű szerrel lehet védekezni. A Yukka leveleit nyugodtan vágja le!
Kedves Dóri! Az első képen egy gumós begónia látható. Gondozása: Széltől és erős esőtől védett félárnyékos helyen érzik a legjobban magukat, és mivel nem télálló ősszel vigyük be pihentetni a gumókat fagymentes helyre. A tavaszi hajtás során csak minimális vízre van szükség, majd a virágzás alatt nyáron öntözzük rendszeresen, de kerüljük a pangó vizet és a locsolóvízhez hetente egyszer adjunk csüngő virág tápoldatot. A gumókat április végéig ültethetjük a virágzási idő májustól egészen őszig kitart. Egy nagyobb edénybe vagy cserépbe 2-3 gumót is ültethetünk egymás mellé. A második képen, egy flamingóvirág van, valóban. Gondozás: Növény típusa: évelő Fényigénye: félárnyék Hőmérséklet: nappal: 21-27 ºC, éjszaka: 15-18 ºC Vízigény: hagyjuk, hogy az öntözések között a talaj részlegesen kiszáradjon Páratartalom: az 50%-os és annál nagyobb páratartalomban érzi jól magát A falmingóvirágról egy korábbi cikkünket szeretném figyelmébe ajánlani: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/csodaszep-flamingovirag-nevelese/4008/