7341. Zöld rulett: Érdemes-e a „divatos” kertészeti trendekre?
Bevezetés
Bevezetés
Amikor egyszerre kell megfelelnünk a munkában és a magánéletben is, egy idő után már nem csak a testünk, hanem a lelkünk is elfárad. Ennek köszönhetően reggel nehezebben kelünk, napközben lankad a figyelmünk, este pedig már tényleg semmihez sem marad erőnk. Könnyen beláthatjuk, hogy ez hosszú távon nem maradhat így, a jó hír azonban az, hogy néhány apró, de hatásos módszer segítségével kiszabadulhatunk az ördögi körből – ismerjük meg őket.
Létezik portré-, sport-, családi, baba-, rendezvény- és esküvői fotózás is ー hogy csak néhány területét érintsük ennek a kreatív és különleges szakmának. Sokan azt hiszik, hogy az, aki fotózással foglalkozik, minden részterületét kiválóan műveli. Pedig a szakemberek specializálódnak valamilyen irányba.
Miért kell a paradicsomot kacsolni? Mit nem szabad lemetszeni és egyáltalán nyáron milyen gyakran kell öntözni? Összegyűjtöttünk mindent, hogy mire kell figyelni.
A metszés a kertészkedés egyik legfontosabb, mégis gyakran félreértett művészete. Sokan úgy gondolják, hogy a metszés kizárólag a kora tavaszi, rügyfakadás előtti vagy a késő őszi, nyugalmi időszakra korlátozódik. Valójában azonban a nyári metszés, vagy más néven zöldmetszés, számos növénycsoport esetében nemcsak lehetséges, hanem kifejezetten ajánlott is. A megfelelő időben és technikával végzett nyári visszavágás serkentheti a másodvirágzást, javíthatja a terméshozamot és a termés minőségét, kordában tarthatja a túlzott növekedést, valamint elősegítheti a növény szellősebb, egészségesebb lombozatának kialakulását. A siker kulcsa annak ismerete, hogy mely növények profitálnak ebből a beavatkozásból, és melyek azok, amelyeket ilyenkor nem szabad zavarni.
Kedves érdeklődő! Az ananász tipikus trópusi növény elegendõ napfényt és csapadékot igényel, ez utóbbi eloszlására érzékeny.Az ananász valamennyi jó fizikai tulajdonságú talajon eredményesen termeszthetõ. Nagyon fontos a talaj jó vízelnyelõ képessége. A kötött agyagtalajok alkalmatlanok, mivel az ananász nem tûri a vízborítást. A lösz vagy homokos lösztalajok a legkedvezõbbek, de a tápanyaggal jól ellátott homoktalajok is megfelelnek. A nitrogénen és foszforon kívül aránylag sok káliumot igényel, magnézium- és vasigénye is jelentõs. A túlzott N- és P-ellátottság gyümölcsrothadást idéz elõ, a kálium javítja a termés ízét és a növény ellenálló képességét, a nagy kalciumtartalom pedig klorózist okoz. A talaj optimális pH-értéke 4,5-5,5 lösztalajokon 5,5-6,2 között van.A termesztett ananász virága önsteril, és csak abban az esetben hoz magot, ha vadon élõ fajták is találhatók az ültetvényben. A magról kelt növény 2-2,5 év után hoz gyümölcsöt. Magról való szaporításával csak új fajták elõállításakor foglalkoznak. A vegetatív úton szaporított növények mintegy másfél év múlva hoznak termést.
Kedves Érdeklődő! Sajnos nem tudjuk, de talán a Sieberz tud segíteni. üdvözlettel:
Kedves Kata! pedig egyáltalán nem bonyolult, annyira metszi meg, amennyire csak akarja. Lehet drasztikus és kevésbé drasztikus is. Annyi a lényeg, hogy metszés után a vessző végén lévő rügyek hajtanak ki, ezt az ún. csúcsdominancia okozza, amely általánosan igaz a növényekre. Tehát ha a talajfelszíntől távol, csak a hajtás legvégét metsszük vissza, a növény attól még nem lesz bokrosan elágazó, mert csak a legfelső 1-2 rügy fog kihajtani. tehát, ha bokrosodás a cél, jobban meg kell metszeni... legyen bátor, nem tudja bántani a növényt! Leander metszése: ősszel vagy tavasszal jobb? Dézsás növények felkészítése a szezonra
Kedves Magdi! Sokan próbálkoznának a homoktövis termesztésével, azonban tudniuk kell, hogy a gyümölcs gondozása roppant kézimunka-igényes foglalatoskodás.A homoktövis telepítésénél a megfelelő fajták megválasztása rendkívül fontos. A Gyógynövény Kutató Intézet Rt. (2011 Budakalász, Lupaszigeti u. 4.) a szaporítóanyag forgalmazásával és szaktanácsadással segíti a megfelelő fajták kiválasztását.. Közülük a korai Csuszkaja, majd az Obilnaja, Oranzsevaja és a kései Jantalnaja fajtákkal folyamatos érés érhető el. Az első fajta tövises, de a nagyméretű bogyók ritkán helyezkednek el a vesszőn, míg a többi fajta tövismentes, így kézzel viszonylag könnyű a betakarításuk. A termőfajtákhoz 1:10 arányban szükséges porzófajta is. Az ültetvény 3-4 év múlva fordul termőre, és 8-10 évig bő termést adhat. TEHÁT 1-1-tő nem biztos, hogy teremni fog. Hogyan termesszünk homoktövist (Hippophae rhamnoides)? A sejtvédő homoktövis
Kedves Érdeklődő! Nem jó, ha a cicája rágja a növényeket, mert nagyon sok szobanövény mérgező. vegyen a cicusnak macskafüvet vagy macskamentát, majd azt rágja. A dracénával nme sokat tehet, vágja vissza és ápolja úgy, ahogy szokta. talán helyrejön. A dracéna gondozása egyszerű, jól tűri a kevésbé világos, alacsony páratartalmú környezetet és a ritkább locsolást is.A dracénát elég hetente egyszer öntözni. Ne hagyjuk, hogy 1-2 óránál tovább álljon az alátétben levő vízben. A melegebb hónapokban lehetséges, hogy több vizet igényelnek. Fontos, hogy sose hagyjuk a talajt teljesen kiszáradni!Ha dracénánk leveleinek széle kezd barnás lenni, akkor öntözzük esővízzel, ha kókad, akkor az a túlöntözés vagy a vízhiány oka lehet. Ha a növény törzse túl hosszú és kopasz, visszavághatjuk a kívánt nagyságúra, mert az új levelek hamarosan meg fognak jelenni.