7341. Zöld rulett: Érdemes-e a „divatos” kertészeti trendekre?
Bevezetés
Bevezetés
Amikor egyszerre kell megfelelnünk a munkában és a magánéletben is, egy idő után már nem csak a testünk, hanem a lelkünk is elfárad. Ennek köszönhetően reggel nehezebben kelünk, napközben lankad a figyelmünk, este pedig már tényleg semmihez sem marad erőnk. Könnyen beláthatjuk, hogy ez hosszú távon nem maradhat így, a jó hír azonban az, hogy néhány apró, de hatásos módszer segítségével kiszabadulhatunk az ördögi körből – ismerjük meg őket.
Létezik portré-, sport-, családi, baba-, rendezvény- és esküvői fotózás is ー hogy csak néhány területét érintsük ennek a kreatív és különleges szakmának. Sokan azt hiszik, hogy az, aki fotózással foglalkozik, minden részterületét kiválóan műveli. Pedig a szakemberek specializálódnak valamilyen irányba.
Miért kell a paradicsomot kacsolni? Mit nem szabad lemetszeni és egyáltalán nyáron milyen gyakran kell öntözni? Összegyűjtöttünk mindent, hogy mire kell figyelni.
A metszés a kertészkedés egyik legfontosabb, mégis gyakran félreértett művészete. Sokan úgy gondolják, hogy a metszés kizárólag a kora tavaszi, rügyfakadás előtti vagy a késő őszi, nyugalmi időszakra korlátozódik. Valójában azonban a nyári metszés, vagy más néven zöldmetszés, számos növénycsoport esetében nemcsak lehetséges, hanem kifejezetten ajánlott is. A megfelelő időben és technikával végzett nyári visszavágás serkentheti a másodvirágzást, javíthatja a terméshozamot és a termés minőségét, kordában tarthatja a túlzott növekedést, valamint elősegítheti a növény szellősebb, egészségesebb lombozatának kialakulását. A siker kulcsa annak ismerete, hogy mely növények profitálnak ebből a beavatkozásból, és melyek azok, amelyeket ilyenkor nem szabad zavarni.
Üdvözlöm Péter! A fának meg kell szoknia az adott hely klímáját, adottságait "aklimatizálódik" ez természetes folyamat. A kertészetben, egy üvegházból érkezett, ahol ellenőrzött páratartalomban és fényviszonyokban mellett nevelték. A szoba mikroklímája lényegesen "szegényesebb" mint az említett üvegházban. A folyamat során ami eltarthat 3-5 hétig is fajtától függően, elvesztheti lombjának 30-50% -át is. A nyári időszakban nem lehet gond a nyitott ablak, viszont ősszel és télen javasolt elvinni a huzat útjából. Amit leírt a fa öntözéséről szerintem rendben van, ezt az időszakot a fának "egyedül" kell átvészelni. Ami talán még szóba jöhet egy friss ültetőközegbe való áthelyezés, amiben most lehet az egy kókuszrosttal dúsított keverék amit a kertészetekben használnak, ez hosszútávon otthoni körülmények közti tartásra alkalmatlan, ültetőközegnek B kategóriás virágföld valamint tőzegmoha 2/3, 1/3 keverékét ajánlanám. Az átültetésnél ne sérüljenek a gyökerek, amit lehet finoman leszedni a régi ültetőközegből és a frissbe áthelyezni. Kb ennyi lenne elsőre... Üdv: János Hasonló kérdés-válasz: Ficus ginseng bonsai levelei sárgulnak
Ha lyukasak a levelek lehetséges, hogy hernyó vagy valamilyen más rovar okozta a betegséget. Meg kellene próbálnia rovarölőszerrel is permetezni a fákat. Kártevők a kertünkben: ormányos, levéltetű, moly Mospilan 20 SG, a hatékony rovarölő szer
Valószínűleg valamilyen rovar okozta a hárs betegségét. Rovarölőszerrel kellene lepermeteznie (pl. decis, karate).
Valószínűleg tápanyaghiány lehet az oka, érdemes lenne főleg vasat tartalmaz lombtrágyával locsolni a növényt. (pl. zöldítő komplex, wuxal, volldünger stb. )