7341. Zöld rulett: Érdemes-e a „divatos” kertészeti trendekre?
Bevezetés
Bevezetés
Amikor egyszerre kell megfelelnünk a munkában és a magánéletben is, egy idő után már nem csak a testünk, hanem a lelkünk is elfárad. Ennek köszönhetően reggel nehezebben kelünk, napközben lankad a figyelmünk, este pedig már tényleg semmihez sem marad erőnk. Könnyen beláthatjuk, hogy ez hosszú távon nem maradhat így, a jó hír azonban az, hogy néhány apró, de hatásos módszer segítségével kiszabadulhatunk az ördögi körből – ismerjük meg őket.
Létezik portré-, sport-, családi, baba-, rendezvény- és esküvői fotózás is ー hogy csak néhány területét érintsük ennek a kreatív és különleges szakmának. Sokan azt hiszik, hogy az, aki fotózással foglalkozik, minden részterületét kiválóan műveli. Pedig a szakemberek specializálódnak valamilyen irányba.
Miért kell a paradicsomot kacsolni? Mit nem szabad lemetszeni és egyáltalán nyáron milyen gyakran kell öntözni? Összegyűjtöttünk mindent, hogy mire kell figyelni.
A metszés a kertészkedés egyik legfontosabb, mégis gyakran félreértett művészete. Sokan úgy gondolják, hogy a metszés kizárólag a kora tavaszi, rügyfakadás előtti vagy a késő őszi, nyugalmi időszakra korlátozódik. Valójában azonban a nyári metszés, vagy más néven zöldmetszés, számos növénycsoport esetében nemcsak lehetséges, hanem kifejezetten ajánlott is. A megfelelő időben és technikával végzett nyári visszavágás serkentheti a másodvirágzást, javíthatja a terméshozamot és a termés minőségét, kordában tarthatja a túlzott növekedést, valamint elősegítheti a növény szellősebb, egészségesebb lombozatának kialakulását. A siker kulcsa annak ismerete, hogy mely növények profitálnak ebből a beavatkozásból, és melyek azok, amelyeket ilyenkor nem szabad zavarni.
Nitrogén műtrágyát semmiképp nem adnék neki, hanem kombinált táppal trágyáznám. Figyeljen az egyenletes vízellátásra. Vannak olyan paprikafajták, melyek nem nőnek olyan magasra. Paprika (Capsicum) minden mennyiségben A zöldpaprikát megtámadó kártevők és betegségek Hogyan védjük a paprikát a baktériumos levélfoltosságtól?
A kecskerágó bokrok inkább lombjukkal díszítenek, annak ellenére, hogy ez a fajta is virágzik áprilistól, zöldes-fehér virágai nem feltünőek. Annál inkább ősszel megjelenő termései, ami hasonló az alábbi kecskerágóéhoz: http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/csikos-kecskerago-bemutatasa/3929/
Ha jól látom, a tök leveleit a lisztharmat nevő gomba támadta meg - fehér, lisztes bevonat a leveleken ami később sárgul, elszárad. Lisztharmat elleni szerekkel kezelhető, figyelve az élelmezésegészségügyi várakozási idő betartását. Hogyan védekezzünk a lisztharmat ellen? A krumplibogár akár tarrágást is végezhet a növényen, ekkor nem tud fejlődni megfelelően a gumó. Öntözéssel támogathatja a növényt, és továbbra is tartsa távol a bogarakat: Hogyan védekezzünk a burgonyabogár ellen? Hogyan védekezzünk kíméletesen a burgonyabogár ellen?
Tisztelt Bozótvándor! Nyugodtan vágja vissza, a tő erősebben fog bokrosodni. Általános irányelv, hogy nyár közepéig visszavághatóak a növények, a friss hajtások őszig még be fognak érni.
Gyerekes anyuka és kertész is vagyok, és a mi kertünkben is van tiszafa, de szerencsére nálunk nem volt gond a különböző növények, magvak kóstolgatásával. Ez talán hajlam kérdése, vannak olyan gyerekek, akiknek nem lehet nemet mondani, a kíváncsiságuk felülkerekedik a veszélyérzeten. 3 év felett talán már felfogják, hogy nem szabad mindent megkóstolni, veszélyes lehet. A tiszafa majdnem minden része mérgező, persze nem attól, ha fogdossa, hanem, ha le is nyeli. A kéreg és a levelek nem hiszem, hogy túl vonzóak lennének, de talán a piros termésköpeny, ami ráadásul finom, édes - kiváló madár és kisrágcsáló táplálék - az csábító lehet a gyerekeknek. A húsos résszel nincs is gond, az fogyasztható, csak a belsejében található mag a mérgező. Ha meg tudja beszélni a gyerekekkel, hogy mit szabad és mit nem, én mindenképp megtartanám! Agatha Christie-s sztori az alábbi cikkben: Tiszafa, a 2011-es év fája Tiszafa