7361. Tippek kerítések tervezéséhez és kivitelezéséhez
Amikor kerítés építéséről van szó, egy igényes kivitelezés számos előnnyel járhat. Nem csupán egy biztonságos határvonalat jelent, hanem esztétikailag is emelheti az ingatlan értékét.
Amikor kerítés építéséről van szó, egy igényes kivitelezés számos előnnyel járhat. Nem csupán egy biztonságos határvonalat jelent, hanem esztétikailag is emelheti az ingatlan értékét.
Azt egy laikus is látja, hogy ha egy szobanövény lekonyul, – ám egészséges – akkor támasztékra van szüksége. Manapság azonban már annyi típus érhető el, hogy a kezdő növénytartók számára nehéz lehet a döntés. Ezen igyekszünk most segíteni, összegyűjtöttük a legismertebb növénykaró típusokat és azt, hogy melyik milyen esetben lehet a legjobb választás.
A paprika a nyári konyhakertek egyik legnépszerűbb zöldsége. Mégis sok kertész szembesül azzal a problémával, hogy hiába hoz virágot a növény, a termés nem fejlődik ki, mert a virágok egyszerűen lehullanak. A jelenség hátterében több ok is állhat, de a tartós hőség és kánikula az egyik fő bűnös. Lássuk részletesen, mi okozhatja a paprika virágainak lehullását és terméshiányát.
Idén nyáron egy hiánypótló eseménysorozat veszi kezdetét Tabdiról: elrajtol a KertAkadémia, amely a hobbikertészek számára kínál mélyebb tudást, inspirációt és gyakorlati ismereteket. A vidéki kertbarát közösségeknek szóló rendezvény célja, hogy elérhetővé tegye a korszerű és fenntartható kertészeti tudást – közérthető formában.
A nyári időszakban az időjárás is elég szeszélyes tud lenni. Hirtelen előforduló záporok, viharok, villámlások, de a hatalmas hőség is nagy kihívást jelenthet a lakástulajdonosok számára. Ilyenkor, hogy mindent megtegyünk az ingatlan védelme érdekében, ajánlott éves szinten ellenőrizni a lakásbiztosítás tartalmát és aktualizálni.
Lehetséges, hogy már túlérett a füge, mert akkor hajlamos arra, hogy nyomás hatására szétnyíljon. A füge előső termése már augusztus végén érik. Mivel az idei nyár és ősz nem volt túl meleg, valószínű ez későbbre tolódott.
Növényvédelmi szakmérnök kollégám a következőket javasolja: "a vértetű rajzása az alma zöldbimbós állapotára tehető, akkor, mivel tetű, egy sima Pirimoros vagy Chess-es permetezéssel leküzdhető, de résen kell lenni, mert ha elszalasztja a rajzást, amikor kijönnek a ´gyapjú alól´, akkor már nem sokat ér, mint a víz az olajos rétegről lecsöpög róluk a permetlé, aztán éldegélnek vígan tovább, amíg meg nem halnak." <p> Mivel nagyon erős fertőzésről van szó, reménykednünk kell, hogy tavaszig kitart a fácska, s hatásos lesz a kezelés. (Amit még talán ősszel megtehet, hogy kefével eltávolít annyi vértetűt, amennyit csak lehetséges.)
A legtöbb kaktusz a minusz 1-2 fokot még kibírja, de mivel hazánkban nem ritka a minusz 10-20°C fok sem, ezért mindenképp egy védett helyre kell vinni őket. Legjobb számukra a világos 5-10°C-os helység. <p>Vannak viszont télálló kaktuszok, azok a mi teleinket is gond nélkül átvészelik a szabadban.
Valószínű, hogy valamilyen gombás betegség támadta meg a rózsabokrait. Most ősszel érdemes eltávolítani a betegnek tűnő, a vesszőn foltos részeket, majd tavasszal, metszés után gombaölő szerrel kellene kezelni a növényt. Ha tud képet beküldeni a rózsáról, talán könnyebben meg tudjuk állapítani, hogy mi is támadta meg a rózsabokrokat.
A levelek barnulását valóban okozhatja napégés is, de káliumhiányra is következtethetünk. Ha azonban nyáron rendszeresen kapott tápanyagutánpótlást a fácska, nem valószínű e hiánytünet, s marad, a tartósan nedves talaj, ami szintén okozhat hasonló tünetet. Tél felé közeledve ugyanis egyre kevesebb locsolást igényel a fa. <p> Bővebb leírás a citrusfélékről az alábbi cikkekben: