7461. Építkezési hibák, amik hosszú távon sokba kerülhetnek
Az építkezés életed egyik legnagyobb beruházása, amely hosszú távon meghatározza otthonod kényelmét, értékét és fenntarthatóságát.
Az építkezés életed egyik legnagyobb beruházása, amely hosszú távon meghatározza otthonod kényelmét, értékét és fenntarthatóságát.
Az elmúlt években a magyar kortárs művészet jelentős átalakuláson ment keresztül. A technológiai fejlődés nem hagyta érintetlenül ezt a területet sem.
Egyre gyakrabban tapasztalhatjuk, hogy az alma, a körte vagy a cseresznye ősszel újra virágba borul.
Sokan úgy gondolják, hogy az október már a kert pihenőidőszaka, pedig ez korántsem igaz! Aki előrelátó, ilyenkor vetheti el a tél alá szánt zöldségeket, amelyek tavasszal az elsők között bújnak elő. Mutatjuk, mit érdemes még most a földbe tenni, hogy jövő tavasszal friss, saját termés fogadjon!
Alámerül a Green Team. A Spektrum Home saját készítésű kertészeti műsora szombat este a víz világába csábítja a tévénézőket. Bemutatkozik az aquascaping művészete, majd a felszínen páratlan tündérrózsákat, a szárazon különleges évelőket és növényfalakat csodálhatunk.
Talán nem elég hűvös. De ettől még nem történik semmi baj velük, sokszor már januárban kihajtanak egy meleg időjárás front bejövetelekor. 5-10 fok között az optimális. Igazán földben lennének a legjobb helyen, mivel nem szükséges minden évben kiszedni őket csak kb három évente.Nárciszt is csak 6-7 évente szedjük ki, mert nem szereti a bolygatást. Üdvözlettel, Gack László/Budai Renáta. Kapcsolódó cikkek: Hagymások teleltetése Hagymások, gumós növények szaporítása
Kedves Liza! A szivarfa oltvány eddig is szabadban nevelkedett, nem szükséges takarni. Arra viszont figyeljen, hogy télen folyamatosan nedves legyen a földje, vagyis ha száraz és meleg tél van, öntözzön. A japán fűzből megpróbálhat törzseset nevelni. Az elképzelésein csak annyit módosítson, hogy a törzsön hagyjon ideiglenesen rövid (10-15 cm-re visszavágott) oldalhajtásokat törzserősítőként. Így erős törzset tud nevelni. A meghagyott oldalhajtások a végleges törzsmagasság és törzsvastagság elérése után eltávolítandók. Kellemes karácsonyi ünnepeket kíván: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Üdvözlöm! Itt érdeklődjön: http://cserkert.hu/termek/522/diospyros_kaki_tipo_kaki_szilva.html
Az ültetés nem csupán a kinti hőmérséklet kérdése. A fagyok előtt 3-4 héttel november közepéig meg kell hogy történjen az elültetés, hogy a hagyma gyökérképződése meginduljon ezáltal az alvó állapot után tápanyagot tudjon felvenni. Az alvó állapot sok tápanyagvesztéssel jár, így a tápanyagoktól megerősődve képes a hagyma a telet átvészelni. Ennek hiányában nem biztos, hogy átvészeli, vagy a kártevőknek jobban ki van téve a legyengült hagyma. A virágládát oldalról takarni kell, mert az oldalsó földréteg nem elég vastag, a hagyma kifagyhat. Nem kell folyamatosan locsolni, de kissé nedves legyen a földje. Nem kell tápoldatozni, de ha a hajtás kibújása után kap tápoldatot az a virágképződést segíti. Üdvözlettel, Gack László/Budai Renáta Szívesen végzett őszi tennivaló: hagymások kiültetése Hagymások ültetése: melyiket, milyen mélyre?
Kedves József! A citromot és a murvafürtöt a lépcsőházi teleltetés után áprilisban célszerű kitenni, az éjszakai fagyok elmúltával. Mindenképpen védett helyre kell tenni őket, amíg a májusi igazi tavasz meg nem érkezik.