7471. Útmutató a környezetbarát vízi búcsúztatásokhoz
Létezik egy különleges módja annak, hogy szeretteinktől búcsút vegyünk: a vízi temetés. Az ősi hagyományokat modern szemlélettel ötvözve kínál ez az alternatíva egy mélyen megható pillanatot.
Létezik egy különleges módja annak, hogy szeretteinktől búcsút vegyünk: a vízi temetés. Az ősi hagyományokat modern szemlélettel ötvözve kínál ez az alternatíva egy mélyen megható pillanatot.
Állandó problémát okoz az Ön vállalatánál a kéztörlők használata? Gyorsan fogynak, könnyen szakadnak, a takarítókat pedig inkább hátráltatják a munkáját, mint segítik? Akkor olvassa el cikkünket, mert hasznos információkat gyűjtöttünk össze a megfelelő termék kiválasztásához.
A klímaváltozás és az energiaárak növekedése az elmúlt években egyre inkább előtérbe helyezte a megújuló energiaforrásokat. A napelemek ma már nemcsak a környezetvédelem szimbólumai, hanem gazdaságos befektetések is.
Az ősz a kertészek egyik legaktívabb időszaka: a legtöbben ilyenkor metszenek, takarítanak, előkészítik a kertet a télre. Azonban nem minden évelő növény hálás a metszésért ebben az időszakban. Bizonyos fajoknál a túl korai visszavágás akár végzetes is lehet.
Az őszi és téli időszak a gazdák és a hobbikertészek számára is mindig komoly próbatételt jelent. A nappalok rövidülnek, a földek sárossá válnak, a reggelek pedig fagyosan indulnak.
Kedves Kis Virág! A tünetek alapján több károsító is lehet. Köztük a leggyakoribb a gyapjas pajzstetű, de lehet ezen kívül még vértetű is. Kérdés, hogy a gyapjas pamacsok összenyomása után vörös, sárga, vagy zöld váladék jelenik meg. Kezelési javaslat (bármelyik faj is károsít), a növény elhelyezkedésétől függően: - 1%-os káliszappanos oldattal lemosás vagy lemosás szerű permetezés (zárt térben is alkalmazható). A lemosás szivaccsal is történhet. Előnye a gyors hatás, és teljesen veszélytelen. A lemosás teljes felület kezeléssel történjen. - Bio-Sect -es lemosó permetezés. - Actara-rovarölő szeres beöntözés (csak szabadban vagy zárt termesztő berendezésben végezhető). Üdvözlettel: Növényorvos Kapcsolódó cikk: Hogyan védekezzünk a pajzstetvek ellen?
Kedves Tamás! Nagyon bonyolult és nehéz kérdést tett fel, amit az oldal korlátai miatt nem tudok megválaszolni most! Nagyon sok kérdést vet fel: mikor legyen betakarítható, milyen talaj és tápanyag igények vannak, illetve kellenek, mennyire lehessen eltárolni, mennyire legyen ellenálló stb. Javaslom, hogy a http://burgonya.hu oldalon tájékozódjon, mert ez tényleg egy nagy lélegzetvételű téma, nem egyszerű. Az ajánlott bőtermő fajták, amiket javaslok: "Pannónia" (tenyészideje: 98 nap), " Cleopátra", "Katica", "Góliát".
Kedves Kajtár Antal! A cikkünkben szereplő Freeze-Pruf szert Magyarországon még nem forgalmazzák, legalábbis mi nem tudunk róla (ennek több oka is lehet). Ha esetleg van külföldön élő ismerőse, akkor kérdezze meg őket, hogy beszerezhető-e.
Kedves Ildikó! A képen egy viaszvirág (Hoya carnosa) látható. Az oldalon van egy jó cikk erről: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/viaszvirag-hoya-carnosa/532/
Kedves G. Judit! Érthető, hogy a Kalmia latifolia virágzó példányának látványa lenyűgözte. Elméletileg a mi éghajlatunkon megmarad, de kifejezetten savanyú talajt igényel, ennek hiányában nem érdemes kísérletezni vele. (Az ültetőgödör talajcseréje csak átmeneti megoldást jelent.) Az ország nyugati felén, botanikus kertekben, gyűjteményes kertekben lehet találkozni egy-egy példánnyal. Javaslom, hogy olyan kertészetekben -esetleg a FLORA HUNGARIA nagybani virágpiacon- érdeklődjön, amelyek rendszeresen importálnak növényeket, így talán sikerül beszerezni. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő