7471. Útmutató a környezetbarát vízi búcsúztatásokhoz
Létezik egy különleges módja annak, hogy szeretteinktől búcsút vegyünk: a vízi temetés. Az ősi hagyományokat modern szemlélettel ötvözve kínál ez az alternatíva egy mélyen megható pillanatot.
Létezik egy különleges módja annak, hogy szeretteinktől búcsút vegyünk: a vízi temetés. Az ősi hagyományokat modern szemlélettel ötvözve kínál ez az alternatíva egy mélyen megható pillanatot.
Állandó problémát okoz az Ön vállalatánál a kéztörlők használata? Gyorsan fogynak, könnyen szakadnak, a takarítókat pedig inkább hátráltatják a munkáját, mint segítik? Akkor olvassa el cikkünket, mert hasznos információkat gyűjtöttünk össze a megfelelő termék kiválasztásához.
A klímaváltozás és az energiaárak növekedése az elmúlt években egyre inkább előtérbe helyezte a megújuló energiaforrásokat. A napelemek ma már nemcsak a környezetvédelem szimbólumai, hanem gazdaságos befektetések is.
Az ősz a kertészek egyik legaktívabb időszaka: a legtöbben ilyenkor metszenek, takarítanak, előkészítik a kertet a télre. Azonban nem minden évelő növény hálás a metszésért ebben az időszakban. Bizonyos fajoknál a túl korai visszavágás akár végzetes is lehet.
Az őszi és téli időszak a gazdák és a hobbikertészek számára is mindig komoly próbatételt jelent. A nappalok rövidülnek, a földek sárossá válnak, a reggelek pedig fagyosan indulnak.
Üdvözlöm! A cukorborsó fő ismérve, hogy a hüvelye falán nem képződik kemény hártya, így a borsókat hüvellyel együtt is fogyaszthatjuk. Már március végén vethető. Teljesen megegyezik a zöld borsónál leírtakkal a termesztése.
Kedves Balázs Béla! Mindent jól csinál! A talaj, a dugvány, minden jó, kivéve a palack alját, a pára érdekében, mindenképpen szellőztesse gyakran! A dugvány alját (talp-lemezét) egyenes vágással - éles ollóval, vagy késsel - készítse el. Sok sikert a szaporításhoz!
Próbáljon meg érdeklődni a következő weboldalakon, esetleg megkérdezni őket is, ha netalán náluk jelenleg nem lenne: http://www.gerafaiskola.hu/novenykatalogus/gyumolcsoltvanyok http://www.treemail.hu/ http://budaikertcentrum.hu/
Így, a leírás alapján több dolog is lehet. Konkrétan rágásnyomokat lát a növényeken. Ha nem, lehet palántadőlés is. Látatlanban sajnos nehéz megmondani. Fontos kérdés, hogy végzett-e talajfertőtlenítés valamilyen módszerrel?
A megnyúlt és elgyengült levelek fejlesztését egyértelműen a fényhiány okozza. A téli időszakban ezért célszerű hűvös helyiségben tartani a növényt visszafogott öntözés és tápozás mellett, hogy elkerülhető legyen a korai (téli) levélfejlődés. A növények fényigénye, és egy átlagos, világosnak gondolt helyiségben mérhető megvilágítás hatalmas különbség lehet. Egy kifejezetten világos nappaliban nyáron is csak 5-600 lux megvilágítás mérhető, míg egy átlagos nyári napon a szabadban ez az érték ennek tíz-húszszorosa.