7471. Útmutató a környezetbarát vízi búcsúztatásokhoz
Létezik egy különleges módja annak, hogy szeretteinktől búcsút vegyünk: a vízi temetés. Az ősi hagyományokat modern szemlélettel ötvözve kínál ez az alternatíva egy mélyen megható pillanatot.
Létezik egy különleges módja annak, hogy szeretteinktől búcsút vegyünk: a vízi temetés. Az ősi hagyományokat modern szemlélettel ötvözve kínál ez az alternatíva egy mélyen megható pillanatot.
Állandó problémát okoz az Ön vállalatánál a kéztörlők használata? Gyorsan fogynak, könnyen szakadnak, a takarítókat pedig inkább hátráltatják a munkáját, mint segítik? Akkor olvassa el cikkünket, mert hasznos információkat gyűjtöttünk össze a megfelelő termék kiválasztásához.
A klímaváltozás és az energiaárak növekedése az elmúlt években egyre inkább előtérbe helyezte a megújuló energiaforrásokat. A napelemek ma már nemcsak a környezetvédelem szimbólumai, hanem gazdaságos befektetések is.
Az ősz a kertészek egyik legaktívabb időszaka: a legtöbben ilyenkor metszenek, takarítanak, előkészítik a kertet a télre. Azonban nem minden évelő növény hálás a metszésért ebben az időszakban. Bizonyos fajoknál a túl korai visszavágás akár végzetes is lehet.
Az őszi és téli időszak a gazdák és a hobbikertészek számára is mindig komoly próbatételt jelent. A nappalok rövidülnek, a földek sárossá válnak, a reggelek pedig fagyosan indulnak.
Kedves Amary! Elképzelhető, hogy a talajjal van baja, mert a laza tőzeges talajt kedveli. Javaslom, hogy ültesse át, és bőségesen öntözze 1-2 naponta.
Kedves Könyvesi Gyöngyi! Valószínű, hogy nem csak moníliáról volt szó, hanem a gutaütést előidéző kórokozók is közre játszottak a pusztulásban. Vannak alanyok, melyeknél kisebb eséllyel fertőz a betegség, és nagyon fontos a megelőzés: késő tavaszi, nyári metszés, eszközfertőtlenítés, vágási felületek, sérülések lekezelése. Az előző fa maradványait ki kell ásni és elégetni. Üdvözlettel: Növényorvos
Valószínűleg (viaszos) pajzstatvekről van szó; nem válogatós kártevők, majdnem minden szobai növényt meg szoktak fertőzni. Szívó kártevők, és nagyon gyorsan szaporodnak. A leginkább megfertőződött növényeket minél hamarabb távolítsa el, akár végérvényesen is. A kevésbé fertőzötteket, permetezze le Actara nevű rovarölő szerrel 3-4 alkalommal 7-8 napos időközzel. (A permetezés idejére vigye ki a növényeket a szabadba!) A permetléből a tövére is önthet egy keveset. Remélhetőleg a kezelés sikerrel jár majd.
Kedves Zsuzsa! A fénykép alapján arra gyanakszom, hogy a növényt erős napsütésben tette ki az erkélyre, és a szobai fényviszonyokhoz szokott vékony levélszövetet megégette a nap. A Bougainvillea némi edzés után jól bírja a napot (mediterrán országokban a szabadban él), de a szoktatásnak fokozatosnak kell lennie. Ha emiatt hullott le a levele, újra fog hajtani.
Kedves Jucek! A friss vetést (gyepszőnyegezést) is lehet trágyázni, javaslom a magas foszfor tartalmú műtrágya használatát a gyökeresedés elősegítése érdekében.