746. Mit csináljunk, ha befagy a kerti tó?
Kemény teleken akár 50 cm mélyen is befagynak a kisméretű kerti tavak, elzárva így a külvilágtól és az oxigéntől az alatta lakó élőlényeket. Mit tehetünk?
Kemény teleken akár 50 cm mélyen is befagynak a kisméretű kerti tavak, elzárva így a külvilágtól és az oxigéntől az alatta lakó élőlényeket. Mit tehetünk?
Szétnéztünk a neten, hogy ne csak írásban, hanem videón is bemutathassuk a Föld bálványozott fáit. Óriás mamutfenyők, életet adó baobab fa, kihaltnak hitt wollemia és a legendás tölgy a sherwoodi erdőből.
A testsúly és a genetika kapcsolata már több kutatócsoport kíváncsiságát is felkeltette. Alábbi cikkünkben az étvágyfokozó hormonokkal és az elhízás genetikai hátterével foglalkozunk. Kit hibáztassunk a fölös kilókért?
A téli zöldségszegény időszak egyik vitamindús és energiaszegény levélzöldsége a fejes saláta. 150-180 Ft között juthatunk fejéhez. Piaci árles 2009. január harmadik hetében.
Egyre több orchideafélével találkozhatunk az üzletekben. Ezek tartása és ápolása némileg eltér egymástól, ezért most egy újabb faj nevelésének rejtelmeibe vezetjük olvasóinkat.
Tisztelt Balogh Bálint! A növény Ledebouria socialis. Korábbi, ma szinonim neve Hyacinthus socialis. Ezeken a neveken már bővebb ismeretekhez juthat. Ficzere Miklós
A Zamioculcas zamiifolia alapvetően levéldíszövényként tartott faj, de az idősebb példányok megfelelő tartás mellett kihozhatják torzsavirágzatukat. Mivel az eredeti élőhelyéhez szükséges körülményeket aligha tudunk neki biztosítani, ezért szórt fényben tartsuk, húsos gyökerei, szárai és levelei miatt csak óvatosan locsoljuk nehogy kirohasszuk. Közepes fényigényű.
Növekedési időszakban májustól júliusig nitrogénban dús műtrágyát adjunk a növénynek, a gyorsabb, erőteljesebb fejlődés érdekében. Az Acer palmatum-Japán juhar fajok azonban kevesebb nitrogént igényelnek, mint más dísznövények!!! Vigyázzunk, ha a növény levélszíne kezd zöldellni, akkor elérkezünk lassan a növekedési időszak végéhez és a növény már nem igényli a nitrogén-dús tápanyagot. Nitrogén túlsúlyos műtrágya adagolását legkésőbb július harmadik felében abba kell hagyni. Nitrogén túladagolás megperzselheti a növény leveleit, illetve csökkenti a fagytűrő képességet!!! Amikor a nap lement és kezd hűlni a levegő, spriccelhetjük a növényt, meghálálja. Vigyázzunk, meleg nappalokon soha ne öntözzük, vagy spricceljük, mert a gyenge kötőszövetű levelei könnyen megperzselődhetnek.Szeptember közepétől kálium túlsúlyos műtrágyát, vagy kálium oldatot adjunk a növénynek a fagytűrő képesség erősítése érdekében egészen az első fagy beálltáig, az előírás szerint adagolva (általában két-hetente a vízoldékony műtrágyák esetén)
Kedves Kérdező! A kép sajnos igen életlen. Amennyit meg tudok állapítani, valószínűleg a Faucaria tigrina nevű fajt ábrázolja. Virága bizonyára sárga volt. Télen tartsa világos helyen, 4-5 C°-on és ne locsolja. Vegetációs időben hetente egy alkalommal kis adagú öntözés elegendő, tartási helye inkább legyen félárnyékos, mint tűző napsütéses. Ficzere Miklós
Igen lehetséges. A mangó magját kb. 1-2 napig papírtörlőn száradni kell hagyni, így nem csúszik, könnyebb vele bánni. Ezután fel kell vágni a mag hártyaszerű külső burkát, ami alatt található a tényleges mag. Ezután el kell ültetni. Gyorsan, kb 1 hét alatt kicsírázik. Virágföldbe kell elültetni, kb. 24 fok körüli hőmérsékleten tartani.