7581. Magvetés január végén? Mutatjuk, mire kell figyelni
El lehet vetni a lejárt magot? Mikor állhatunk neki legkorábban a palántázásnak? Milyen földet használjunk palántázáshoz? Minden fontos kérdésre válaszolunk.
El lehet vetni a lejárt magot? Mikor állhatunk neki legkorábban a palántázásnak? Milyen földet használjunk palántázáshoz? Minden fontos kérdésre válaszolunk.
A lapostetők szigetelése az építőipar egyik kulcsfontosságú területe, különösen amennyiben új építésekről vagy régi épületek renoválásáról beszélünk.
A fűkaszák rengeteg különböző környezetben megállják a helyüket, így a kertészeti munkák során elengedhetetlen kellékekké válnak. Ezek az eszközök képesek olyan területek gondozására is, ahol más gépek kevésbé hatékonyak.
A pólófonal önmagában izgalmas lehetőséget kínál mindazoknak, akik kézzel alkotnak. Amennyiben újonc vagy a horgolásban, vagy csak valami szokatlant szeretnél kipróbálni, érdemes néhány pillantást vetned ezekre az anyagokra. A pólófonal kiváló, ha szereted azonnal látni a munkád eredményét.
Ahogy beköszönt a január, a hideg napokkal együtt megérkeznek a téli konyha igazi sztárjai is. A szezonális étkezés nemcsak fenntarthatóbb és pénztárca barátabb, hanem a szervezetünk számára is előnyös: friss, vitamindús és tápanyagokban gazdag élelmiszerekkel támogathatjuk immunrendszerünket ebben
Kétféle szaporítása lehetséges: Az egyik a hajtásdugvány, a második a porzás. A hajtásdugvánnyal a következőt tegye: Egy egészséges növény 10-12 cm-es ágát levágjuk, az alsó leveleket levágjuk, a felsők felét is, ha nagyok majd vízbe mártjuk, majd gyökereztető hormonba mártjuk (fél fásnak valóba).Nagy lyukú cserépbe félig kb. 9-10 cm-es, sima B-s virágföldet teszünk. A közepébe ceruzával, vagy hurkapálcával lyukat fúrunk és beletesszük a hibiszkusz ágat. Meglocsoljuk. Egy műanyag palackot félbe vágunk és a tetejét /kupak nélkül/ ráborítjuk a növényre. A palackot nem vesszük le, a lyukon keresztül szükség szerint öntözzük. 4-6 hét múlva alul megjelennek a gyökerek. Ekkor már levehetjük a palackot, eleinte csak napi fél-egy órát, aztán egyre több időre, hogy szokja a növény. Vigyázzunk arra,hogy ne kerüljön tűző napra az edény,mert szétfőhetnek a dugványok.
Kedves Pókmedve! A mellékkelt cikkben talál megoldást ( fokhagyma) A hangyák kiirtására! Üdvözlettel, Édenkertész
A bazsalikom egyike a legmelegigényesebb fűszernövényeinknek. A növény növekedéséhez 20 °C vagy afeletti hőmérséklet szükséges. Hőigénye igen közel áll a paprikáéhoz. Fagyérzékeny, már az erősebb lehűlések is megakasztják a fejlődését. Tenyészidejében sok melegre van szüksége. Esős, hűvös nyarakon kevesebb illóolaj halmozódik fel benne. Fényigényes. Árnyékban, félárnyékban rosszul fejlődik, kevés virágot hoz és értéktelenné válik. Virágzásához tehát nemcsak nagy meleg, hanem sok napsütés is szükséges. Tegye az ablakba és helyre fog jönni.
Taplógomba és sajnos nem ehető. De nagyon szép!
Mivel leveleinek minden részéből regenerálódik a teljes növény, legegyszerűbb, ha leveléről szaporítjuk. A lehullott leveleket ültessük nedves homokba, tegyük világos helyre. Egy év múlva cserepezhetjük. Átültetése tavasszal aktuális. A Z. zamiifolia levéldugványozással szaporítható. Általában a leválasztott levélkéket az alsó részükkel lefelé ültetik a szemcsés, nedves komposztba, és a cserepet nejlonzacskóval borítják. Addig kell zacskó alatt tartani, amíg a levélkék elpusztulhatnak. Ekkorra a talajban apró gyöktörzsszerű képletek jönnek létre, melyek elültetve új leveleket hoznak.