7581. Magvetés január végén? Mutatjuk, mire kell figyelni
El lehet vetni a lejárt magot? Mikor állhatunk neki legkorábban a palántázásnak? Milyen földet használjunk palántázáshoz? Minden fontos kérdésre válaszolunk.
El lehet vetni a lejárt magot? Mikor állhatunk neki legkorábban a palántázásnak? Milyen földet használjunk palántázáshoz? Minden fontos kérdésre válaszolunk.
A lapostetők szigetelése az építőipar egyik kulcsfontosságú területe, különösen amennyiben új építésekről vagy régi épületek renoválásáról beszélünk.
A fűkaszák rengeteg különböző környezetben megállják a helyüket, így a kertészeti munkák során elengedhetetlen kellékekké válnak. Ezek az eszközök képesek olyan területek gondozására is, ahol más gépek kevésbé hatékonyak.
A pólófonal önmagában izgalmas lehetőséget kínál mindazoknak, akik kézzel alkotnak. Amennyiben újonc vagy a horgolásban, vagy csak valami szokatlant szeretnél kipróbálni, érdemes néhány pillantást vetned ezekre az anyagokra. A pólófonal kiváló, ha szereted azonnal látni a munkád eredményét.
Ahogy beköszönt a január, a hideg napokkal együtt megérkeznek a téli konyha igazi sztárjai is. A szezonális étkezés nemcsak fenntarthatóbb és pénztárca barátabb, hanem a szervezetünk számára is előnyös: friss, vitamindús és tápanyagokban gazdag élelmiszerekkel támogathatjuk immunrendszerünket ebben
Kedves Bajusz János! Természetesen levághatja, de akár tőosztással "ketté" is szedheti, ha nem okoz gondot a növénynek, ha van rá mód. Amennyiben ezt nem tudja megvalósítani, akkor nyugodtan vágja le.
Úgy látom kecskerágó a növény és a kártevő pedig a kecskerágó pajzstetű. a védekezés elég nehéz, mert, ha sikeres is, az elpusztult pajzstetvek ott maradnak a növényen (esetleg vízsugárral le lehet mosni). Tavasszal (április közepe) kezdve hatásos lehet az Actara, ezt ismételni kell 10-14 nap múlva. A továbbiakban lehet még alkalmazni olajos készítményeket (Vektafid). Érdemes figyelni a növényeket időnként, hogy megállapíthassa, elpusztultak-e a pajzstetvek (érezni, ha megszáradnak, könnyebben lejönnek a levélről). Üdvözlettel: Növényorvos
Igen először a virágnak kell megjelennie. Ha nem az jelenik meg hanem a levél akkor hagyma nincs virágzóképes állapotban. Az előző virágzás talán kimerítette és nem töltődött fel ezt a levelekkel meg tudja tenni, de nem szabad sokáig meghagyni őket. Most tavasszal kellene az átültetést megtenni. Egyből lehet öntözni.
Üdvözlöm! Azt javaslom, hogy valamiféle rendszer azért legyen, bár teljesen Önre van bízva. Almafa ültetési távolság: 6-7 méter, őszibarack: 5-6 méter, cseresznyefa: 8 méter, meggy: 5 méter
A teltvirágú díszszeder Rubus spectabilis 'Olympic Double' (syn. 'Flore Pleno') a teljes napfényt szereti, de a félárnyékban is megél. 1,5 - 2,5 m magasra nő meg, attól függően, hogy metszik-e rendszeresen vagy sem. Szinte bármilyen földben - így a semlegesben is - megél.