756. 3 az 1-ben kiállítás: kertészet, szőlészet és mezőgazdaság
Agro Mashexpo, Magyar Kert és Szőlészet Pincészet kiállítások várják az érdeklődőket szerdától-szombatig a megújult Hungexpo területén.
Agro Mashexpo, Magyar Kert és Szőlészet Pincészet kiállítások várják az érdeklődőket szerdától-szombatig a megújult Hungexpo területén.
Vágta rá nyomban szakértőnk a: mire jó az uborka kérdésre. A somolygás láttán pontosított: nem csak élelmiszer, hanem elterjedt házi kozmetikum is!
Egyre gyakrabban hallani, hogy még nincs influenzajárvány - ebből mindenki azonnal arra következtet, hogy de bizony már van!
A téli fagyok elmúltával a leander átültethető és ki is állítható a szabadba. Ha túl nagyra nőtt, akkor érdemes valamelyest visszametszeni.
Azért választották a mézgás égert, mert a vizes élőhelyei erősen veszélyeztetettek, a fajnak egyre több új kór- és károkozója van.
A vadgesztenyefák kondíciója egy gomba és egy aknázó moly hatására romlott le nagyon. Ha jól tudom a Szilágyi Erzsébet fasorát is ezen kártevők ellen próbálták kezelni. Sajnos diónál ilyen módszer magam sem ismerek. <p> Bővebben olvashat a dióról alábbi cikkeinkben:
Ha a citromfa felkopaszodik, bátran vissza lehet metszeni. Általában arra érdemes törekedni, hogy tetszetős gömbkoronát alakítsunk ki. Fontos, hogy a visszametszés alkalmával hagyjunk élő rügyeket a fácskán. Ha választhatunk, akkor az idősebb ágrészt távolítsuk el. Tavasszal akár az összes leveles hajtást is visszavághatjuk: a fácska újra ki fog hajtani.
A fenyőfák alatt is jól fejlődik az alpesi erika (Erica carnea) vagy az árnyéki gyeppótló borostyán (Hedera helix), illetve a kis télizöld meténg (Vinca minor).
Kérdése valóban meglepett. Lótücsköt nemigazán szokás háziállatként tartani, ugyanis amerre ´jár´, nem hagy ép növényt maga után. <p> Katasztrófát azért talán nem okozott kertjének, próbálja meg kicsabdázni őt. Egy öblös üveget helyezzen a talajfelszín alá, s figyelje mikor esik bele.<p>Ciripelni egyébként csak a hím pédány szokott hogy magához csalogasson egy nöstényt. <p>Ha jól tudom a harcsák igazán kedvelik! Próbálja meg inkább csalinak használni!
Az Ön által leírt állatot aranyos rózsabogárnak hívják. Az imágók károsításával szemben a májusi cserebogár ellen használt szerekkel védekezhet pl. Decis, Karate, Fendona. Lehetőleg naplemente után permetezzen, mert ezek a szerek a méhekre is veszélyesek.