756. 3 az 1-ben kiállítás: kertészet, szőlészet és mezőgazdaság
Agro Mashexpo, Magyar Kert és Szőlészet Pincészet kiállítások várják az érdeklődőket szerdától-szombatig a megújult Hungexpo területén.
Agro Mashexpo, Magyar Kert és Szőlészet Pincészet kiállítások várják az érdeklődőket szerdától-szombatig a megújult Hungexpo területén.
Vágta rá nyomban szakértőnk a: mire jó az uborka kérdésre. A somolygás láttán pontosított: nem csak élelmiszer, hanem elterjedt házi kozmetikum is!
Egyre gyakrabban hallani, hogy még nincs influenzajárvány - ebből mindenki azonnal arra következtet, hogy de bizony már van!
A téli fagyok elmúltával a leander átültethető és ki is állítható a szabadba. Ha túl nagyra nőtt, akkor érdemes valamelyest visszametszeni.
Azért választották a mézgás égert, mert a vizes élőhelyei erősen veszélyeztetettek, a fajnak egyre több új kór- és károkozója van.
Tisztelt Hölgyem, Vissza kell fogni az öntözését ha a levelek elszáradnak levágni őket. Legalább 12 hétig pihentetni kell utána elültetni. A hagymának szüksége van a regenerációra.
Füge: fás dugvánnyal jól szaporodik, 3 - 4 év múlva terem. Magvetés: a datolya kétlaki növény, magról vetve nálunk termést nem hoz. A mogyoró egylaki. 4 - 5 év múlva terem. A gyümölcstermő növények magjainak a vetésekor azt kel figyelembe venni, hogy az adót faj egy vagy kétlaki -e, illetve öntermékenyítésre hajlamos -e.
Tisztelt Kérdező! Az Araucaria arucana erősen meszes talajban vashiányos lesz. A fiatal hajtások vége besárgul, majd bebarnul. Vasoldatozás segíthet. A másik tünetet elképzelhető, hogy gombabetegség okozza. Meg lehet próbálni a növényt réztartalmú gombaölőszerrel lepermetezni. Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Tisztelt Buzás Csaba! A cserjés vérszilva sajnos nem tűri az árnyékot, ezért piros levelei bezöldülnek. Jó árnyéktűrő például a piros levelű japánjuhar (Acer palmatum 'Ornatum'); a flamingó juhar (Acer negundo 'Flamingo'), ez zöldes rózsaszínű levelű; a fehér-tarka boglárkacserje (Kerria japonica 'Picta') és a sárga-tarka levelű som (Cornus alba 'Argenteomarginata'). Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök
Az alany vagy egy másik magonc Káki (Diospyros kaki), vagy egy közeli rokon növény a Diospyros lotus, aminek kisebbek a gyümölcsei, viszont a gyökérzete és növekedési erélye sokkal jobb! A datolyaszilva melegigényes növény, érzékeny a téli fagyokra. A túl nagy hőingadozást nem bírja és ezt száradással jelzi (a héj barnul, feketedik). Megoldás lehet, ha az új hajtások közül csak egyet hagyunk meg és azt törzsesen kineveljük. A növény törzsét télire szorosan takarjuk be szalmával.