7616. Hogyan válasszunk házi vízművet?
A családi házakban élők jól tudják, hogy a kert öntözése gyakorta nagy mennyiségű vizet igényel, amit senki sem szeretne csupán a csapvízből pótolni.
A családi házakban élők jól tudják, hogy a kert öntözése gyakorta nagy mennyiségű vizet igényel, amit senki sem szeretne csupán a csapvízből pótolni.
A paradicsom vetése és a palántanevelés az egyik legizgalmasabb része a kertészkedésnek. Azonban, ahogy minden növénytermesztésben, úgy a paradicsompalánták nevelése során is számos hiba csúszhat be, amelyek befolyásolhatják a későbbi termés minőségét és mennyiségét.
Az elektromos autók térhódítása az utóbbi évtizedekben alapjaiban változtatta meg közlekedési szokásainkat. Az akkumulátorok kulcsfontosságú szerepet kaptak ebben a változásban, hiszen ők biztosítják az energiát az autók működéséhez.
Az emberi teljesítmény szorosan összefonódik a pihenéssel és regenerálódással. A sportolók és amatőrök egyaránt ismerik az edzés örömét, de gyakran elfeledkeznek arról, hogy a tréning mellett a megfelelő pihenés is elengedhetetlen a sikerhez.
A modern üzleti környezetben egyre fontosabb, hogy a vállalkozások vezetői ne csak felszínes adatok alapján hozzanak döntéseket, hanem átlátható, ellenőrizhető információkra támaszkodjanak.
A leírás alapján nem világos, hogy milyen örökzöldre gondol. A tűleveleket érintő betegségei csak a tűlevelekkel rendelkező (Abies, Picea, Pinus, Pseudotsuga, stb.) fajoknak vannak. A tujákat és hamisciprusokat leggyakrabban gombabetegség károsítja, amire a már bevált permetszereket javasoljuk.
A május eleji fagyok már a gyümölcsöt érték, azt ritkították meg. Az azóta fejlődő gyümölcsök érnek tovább, amelyekben fagykár keletkezett, az most lehullik. A betegséget észre lehet venni a fán, vagy a levelein is. A természetes hullás nem okoz jelentős mértékű ritkulást.
Az aggodalom érthető. Permetezésnél az epret érdemes lett volna takarással védeni. A szer élelmezési várakozási ideje 14 nap, de mégsem tanácsos a pár szem eper elfogyasztása, mert nem tudni mennyi a szermaradvány a gyümölcsben. A többi gyümölcsöt (málna, ribizli...) már nyugodtan fogyaszthatják - persze ha előtte nem történik permetezés.
Kedves Gulypán! A benti körülmények után nem szabad hirtelen kiültetni a növényeket. Fokozatosan kell a kinti időjárási viszonyokhoz szoktatni. Valószínű ok, a hirtelen bekövetkezett közvetlen napsugárzás. Megégtek a levelei, az új hajtások meg beszáradtak, nem tudnak kifejlődni. Változtatni kellene a helyen. A rendszeres tápldatozás nem oldja meg a problémát. A hirtelen nagy mennyiségben adagolt tápoldat is okozhat levélhullást, és a növény növekedése is leállhat. Az átültetett növényeket az első időszakban nem szabad tápldatozni, míg gyökere meg nem erősödik. Szigorúan be kell tartani az adagolást. Üdvözlettel, Vasvári János zsolt
Tisztelt Orlai Gábor! A képen nem derül ki, hogy mekkora a cserép, de gyanítom, hogy 6-cm körül van. A képen egy fiatal tenyérarália (Dizygotheca elegantissima) van. Világos, de nagyon párás hely kell neki, pl. fűrdőszoba. 25-28 °C a megfelelő, a talajok közül inkább a tőzegesebbet szereti. Kapcsolódó cikk: Tenyérarália (Dizygotheca elegantissima)