7616. Hogyan válasszunk házi vízművet?
A családi házakban élők jól tudják, hogy a kert öntözése gyakorta nagy mennyiségű vizet igényel, amit senki sem szeretne csupán a csapvízből pótolni.
A családi házakban élők jól tudják, hogy a kert öntözése gyakorta nagy mennyiségű vizet igényel, amit senki sem szeretne csupán a csapvízből pótolni.
A paradicsom vetése és a palántanevelés az egyik legizgalmasabb része a kertészkedésnek. Azonban, ahogy minden növénytermesztésben, úgy a paradicsompalánták nevelése során is számos hiba csúszhat be, amelyek befolyásolhatják a későbbi termés minőségét és mennyiségét.
Az elektromos autók térhódítása az utóbbi évtizedekben alapjaiban változtatta meg közlekedési szokásainkat. Az akkumulátorok kulcsfontosságú szerepet kaptak ebben a változásban, hiszen ők biztosítják az energiát az autók működéséhez.
Az emberi teljesítmény szorosan összefonódik a pihenéssel és regenerálódással. A sportolók és amatőrök egyaránt ismerik az edzés örömét, de gyakran elfeledkeznek arról, hogy a tréning mellett a megfelelő pihenés is elengedhetetlen a sikerhez.
A modern üzleti környezetben egyre fontosabb, hogy a vállalkozások vezetői ne csak felszínes adatok alapján hozzanak döntéseket, hanem átlátható, ellenőrizhető információkra támaszkodjanak.
Az utóbbi évek felfedezettje a díszkáposzta, amelytől először magam is idegenkedtem, de mára megváltozott a véleményem róla, szerintem nagyon vicces növény és jól bírja a téli fagyokat is.
Az egyik legnépszerűbb és legkönnyebben termeszthető faj a sokvirágú jázmin, a következő két cikkből minden kiderül róla!
A viszvirágnak (Hoya sp.) valóban nagyon erős illata lehet, amit főleg éjszaka lehet érezni. A virág illata nem mérgező, kisgyerek is aludhat vele egy szobában, persze ez nem vonatkozik arra, hogy a szép virágok meg is ehetők, az okozhat mérgezési tüneteket.
A hibiszkuszt valószínű, hogy az üvegházi molytetű vagy köznapi nevén a liszteske támadta meg. Az állat kizárólag a levél fonákán található meg, ott szívogatja a növény nedveit. Erős fertőzés esetén molytetvek elleni (pl. piretrin hatóanyagú)készítménnyel lehet védekezni.<p>Egyéb megelőzési ötlet és gyógymód a liszteske ellen, a mellékelt cikkben olvasható.
Magyarország nagy részén a meszes talaj a jellemző, inkább csak Nyugat-Magyarországon fordul elő savanyú talaj, ami az áfonya termesztéséhez is szükséges. Ahhoz, hogy pontosabb leírást kapjunk, mindenképp talajvizsgálatot kell végezni, amelyet a megyei növényegészségügyi és talajvédelmi állomások végzik.