7621. Mit mutat meg az ingyenes céginformáció, és mit nem?
A modern üzleti környezetben egyre fontosabb, hogy a vállalkozások vezetői ne csak felszínes adatok alapján hozzanak döntéseket, hanem átlátható, ellenőrizhető információkra támaszkodjanak.
A modern üzleti környezetben egyre fontosabb, hogy a vállalkozások vezetői ne csak felszínes adatok alapján hozzanak döntéseket, hanem átlátható, ellenőrizhető információkra támaszkodjanak.
Egy otthon megítélésekor általában azok a részletek kerülnek előtérbe, amelyek azonnal láthatók: a burkolatok, a bútorok, a színek vagy a dekoráció mind erős benyomást keltenek, mégis léteznek olyan elemek, amelyek csendben, a háttérben határozzák meg a mindennapok minőségét.
Ahogy a nappali forróság enyhülni kezd, és mi is kimerészkedünk a szabadba, a terasz új arcát mutatja nekünk. A kerti lámpák meleg fényei életre kelnek, az árnyékok megnyúlnak a falakon, és hirtelen minden lelassul.
A minőségi gasztroélmény nem egyetlen látványos mozzanat eredménye, hanem sok apró, tudatos döntés összessége. Ott kezdődik, amikor bevásárláskor nem csak az árat nézzük, hanem az összetevők eredetét, feldolgozottságát és felhasználhatóságát is.
Az öreg kerti rózsatövek metszése alapvető fontosságú feladat ahhoz, hogy növényeink életerősek maradjanak, és minden évben bőséges virágzattal ajándékozzanak meg minket. Sokan tartanak ettől a feladattól, különösen ha egy idős, elhanyagolt bokorról van szó.
Kedves francesco! A képen egy Synadenium grantii van. Magyar neve nincsen igazán, de az Afrikai tejvirág elnevezést fordítottam angolból. Dugványozással és magvetéssel szaporítható.
A képen Catharantus (Vinca, meténg) látható. Gondozásáról itt olvashat >>
Üdvözlöm! A képen Fittónia (Fittonia verschaffeltii) látható. Ajánlom figyelmébe, egy korábbi cikkünkat, ami nagyszerűen bemutatja a növényt, a gondozását is: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/fittonia-fittonia-verschaffeltii-/2453/
A két jelenség nem feltétlen függ össze. Tudni kellene,hogy barna vagy sárga foltosodás van a leveleken? Ha barna és puha akkor baktériumos-gombás fertőzés. Ez többszöri (gombaölős) permetezéssel gyógyítható. Ha sárga és nem puhul a levél akkor csak az erős nap hatására megégett. Ez nem számít betegségnek,árnyékba kell lennie és kiheveri. A bimbók leszáradásának már több oka lehet de mind tartási problémára utal. Sok fény-alacsony pára-huzat-a növény elmozdítása, elfordítása fejlődés közben-túl sok vagy túl kevés víz-esetleg tápanyag hiány. Ezek közül tessék kiszűrni a valós oko(ka)t. Sok sikert
Kedves Érdeklődő! Sövénynek tökéletes a csodasövény (szilfa, Ulmus sp.), de nagyon sok közül válogathat, ha változatosabbat szeretne a szomszéd kertjénél :) Az ellenállóbb örökzöldek közül a Júlia-borbolyát (Berberis julianae), egy másik kecskerágót a repkénykecskerágó (Euonymus fortunei) ´Emerald Gaiety´ fajtáját, a kerti mahóniát (Mahonia aquifolium), a tűztövist (Pyracantha coccinea) javaslom sövénynek. Tűztövis sárga és narancs termésű fajtái Egyéb lehetőségek: FagyalTarka levelű magyal JezsámenMagyal Japán vérborbolyaKecskerágó (Bravo)Sárgatarka levelű kecskerágóÖrökzöld puszpáng