7641. Legyenek színpompás virágok a kertedben és az erkélyeden!
Eszedbe jutott már valaha, hogyan tudnád feldobni az otthonod környezetét látványos és színes virágokkal?
Eszedbe jutott már valaha, hogyan tudnád feldobni az otthonod környezetét látványos és színes virágokkal?
Gondoltál már arra, miért nem működik ugyanúgy minden kozmetikum mindenkinél? A válasz egyszerű: a bőrünk egyedi, és speciális ápolást igényel. Ahhoz, hogy elkerüld a pattanásokat, a feszülést vagy a zsíros csillogást, elengedhetetlen, hogy tudd, milyen bőrtípusod van.
A mosogatógép sok háztartásban az egyik legnagyobb segítség a mindennapokban. Időt spórol, kényelmes a használata, és sokszor még a vízfogyasztás is kedvezőbb lehet, mint a kézi mosogatásnál.
A modern ipari és technológiai környezetben egyre több olyan terület létezik, ahol a láthatatlan veszélyek komoly károkat okozhatnak. Az egyik ilyen jelenség az elektrosztatikus kisülés, röviden ESD. Bár sokszor észre sem veszi az ember, a statikus elektromosság komoly problémát jelenthet.
Egy település lakói, vállalkozói, intézményei, de még az önkormányzat is közösen termelhet és oszthat meg egymással energiát egy energiaközösségben. Ez hosszú távon egyértelműen fenntartható megoldás, amivel a költségeket nagymértékben lehet csökkenteni, az energiafüggetlenséget pedig növelhetjük.
A diónak rozsdás betegsége nincs, viszont egy gomba és egy baktérium is okozhat levélfoltosságot, ami a levelek kilyukadásához vezethet. Ősszel érdemes összegyűjteni és elégetni a lehullott leveleket, ha ez nem lehetséges fertőtleníteni kell a leveleket, ill. hajtásnövekedés kezdetétől cineb, mankoceb hatóanyagú szerrel lehet permetezni diófánkat.
Üvegházi termesztés során előfordulhat, hogy hőkár éri a paprikát, ez okozhat barnás elszíneződést a bogyón. A hőkár gyakori szellőztetéssel megoldható. Túlzott permetszeradag vagy nappali nagy melegben alkalmazott permetezés is okozhat égésfoltokat.
Magyarországon számos fűz fajjal találkozhatunk a természetes vegetációban és mégtöbb nemesített fajtával a faiskolákban. <p>Ezek közül természetesen csüngő habitusú a szomorúfűz (Salix alba ´Tristis´) míg ennek alapváltozata a fehér fűz (Salix alba) a folyópartjainkon megtalálható fűzerdők alapfaja, amire nem jellmező a ´szomorúság´. Kisebb termetű fa a kecskefűz (Salix caprea), vagy a spirálfűz (Salix matsudana ´Tortuosa´), melynek göcsörtös vesszői a virágkötészetben használatosak. Bokros növekedésű a cinegefűz (Salix rosmarinifolia) vagy bíborfűz (Salix purpurea), melynek vesszőit kosárfonásra használják. <p> Divatos változatok manapság, az 1-1,5 m magas törzsre oltott fűzek, melyek csüngő ágaival nagyon mutatós szoliter növény. A kép alapján sajnos nem lehetséges az ön példányának pontos fajtáját megállapítani.
Az oltás vegetatív szaporítási mód, amelyet a kertészetben széles körben alkalmaznak. A kaktusz egy darabját egy könnyen növekedő másik kaktusznövényre, az alanyra oltjuk. Az alany serkenti a nemes növekedését és ellátja azt tápanyagokkal - mint ahogy az a saját hajtáscsúcsával tenné. A képen látható kaktusz(ok) is ilyen technikával ´készülhettek´.
A szobai vagy fehér kála sarjhagymákról szaporítható házilag. Ősszel, átültetéskor késsel vágjuk le a sarjakat, és tegyük kisebb cserepekbe. Az így szaporított növények a fehér kála esetében kb. másfél év múlva, míg a színes fajták csak 3 év múltán hoznak virágot. <p>A liliom tartósan egy helyben maradhat, minél kevésbé háborgatjuk, annál bokrosabbá válik és gazdagabban virágzik. Eltérően a többi hagymás növénytől csak ha csökken virágzóképessége, akkor ültessük át.