766. Miért érdemes medvehagymát enni? Elmondjuk
Tavaszi tisztítókúrák elmaradhatatlan növénye, mivel állítólag kiválóan tisztítja a gyomrot, a beleket és a vért.
Tavaszi tisztítókúrák elmaradhatatlan növénye, mivel állítólag kiválóan tisztítja a gyomrot, a beleket és a vért.
A begónia "Bonfire" folyamatosan virágzik tavasztól az első őszi fagyokig. A lombozatának nagy részét a virágok teszik ki.
A földicseresznye nálunk is terem, de fagyérzékenysége miatt csak egyéves növény. A paradicsompalántákkal egyidőben érdemes kiültetni.
Ha a testtömegről, túlsúlyról, elhízásról van szó, akkor gyakran keressük az okokat valahol a múltban, családunkban. Gondoltad volna, hogy a szociális körülmények is szoros összefüggésben vannak az elhízással?
Ahhoz, hogy szinte manikűrözött, üdezöld gyepünk legyen, nem elég a sokszor emlegetett rendszeres nyírás és évközi locsolás: az intenzív növekedéshez folyamatosan pótolnunk kell az elhasznált tápanyagokat is.
Kedves Aranka! A válasz nem könnyű, mert nincs virág. A két szélső Echinocereus nemzetség valamelyik faja lehet. A középső egy cereus faj a hajas oszlopkaktuszok közül. Kifejlettebb állapotukban könnyebb lesz meghatározni. Ficzere Miklós
Kedves Aranka! A két gömböc Gymnocalycium saglione, a másik Opuntia microdasys. Hüvös helyen kellene tartania, egészen 4-5 C°-ig, és ne öntözze. Keresse a Debreceni Pozsgástár c. folyóiratot. A pozsgás növényekről sok érdekeset olvashat benne. Üdv.: Ficzere Miklós
A képen látható növény egy veronikacserje - Hebe sp. - kistermetű, örökzöld cserje. Nyáron virágzik a levelek hónaljában: apró, fehér füzérekben nyílik. Ehhez humuszos, üde talajt, tűző naptól védelmet, télen pedig - extrém hideg esetén - fagyvédelmet igényel. Maximum 50-100 cm magasra nő, ezért ideális sziklakertbe, kőedénybe.
Én nem kevernék bele több trágyát, inkább további komposzttal lazítanám a keveréket.
A lemosó permetezést a téli fagyok elmúltával, közvetlenül a rügyfakadás előtt ajánlatos elvégezni, mert a károsítók is ilyenkor kezdik meg élettevékenységüket és a meglazult rügypikkelyek alá könnyebben behatolnak a növényvédő készítmények. A szőlő- és a gyümölcsültetvényekben régóta ismert, fontos védekezés az őszi lemosó permetezés is, ennek ellenére kevesen végzik el a lombhullás végén ezt a kezelést. Emiatt a szőlőben sok a tőkepusztulás, gyümölcsöseinkben is könnyebben terjednek a gutaütésszerű pusztulások, és egyéb súlyos betegségek. De-mint a csatolt cikkben olvashatja- téli permetezést is csinálhat.