766. Miért érdemes medvehagymát enni? Elmondjuk
Tavaszi tisztítókúrák elmaradhatatlan növénye, mivel állítólag kiválóan tisztítja a gyomrot, a beleket és a vért.
Tavaszi tisztítókúrák elmaradhatatlan növénye, mivel állítólag kiválóan tisztítja a gyomrot, a beleket és a vért.
A begónia "Bonfire" folyamatosan virágzik tavasztól az első őszi fagyokig. A lombozatának nagy részét a virágok teszik ki.
A földicseresznye nálunk is terem, de fagyérzékenysége miatt csak egyéves növény. A paradicsompalántákkal egyidőben érdemes kiültetni.
Ha a testtömegről, túlsúlyról, elhízásról van szó, akkor gyakran keressük az okokat valahol a múltban, családunkban. Gondoltad volna, hogy a szociális körülmények is szoros összefüggésben vannak az elhízással?
Ahhoz, hogy szinte manikűrözött, üdezöld gyepünk legyen, nem elég a sokszor emlegetett rendszeres nyírás és évközi locsolás: az intenzív növekedéshez folyamatosan pótolnunk kell az elhasznált tápanyagokat is.
Az alábbi címen elérhető, a kérdésre a válasz. Ott egy F. benjamina szaporítása után érdeklődtek, de ez megegyezik a F. elastica szaporításával.
Kimondottan hazai fafajok termesztéséről szóló szakkönyvet nem ismerek, talán legközelebb áll a témához a hazai útsorfákról szóló kiadvány. Sajnos bolti forgalomban nem találkoztam vele, de a Kertészeti Egyetem dísznövénytanszékén árusítják, illetve a soproni Erdészeti egyetemen lehetne még próbálkozni.
A platánlevelek keverhetők komposztba, csak tudnunk kell, hogy valóban lassabban bomlanak le. Mérgező anyagot szerintem csak azáltal tartalmaznak, hogy forgalmas utak mentén sokkal több nehézfém rakódhat leveleikbe. Ha családi háznál nő, szerintem belekeverhető a komposztba.
A képen látható tarka sárkányfa (Dracaena marginata) elég rossz állapotban van. Ha szára puha, nyúlos, akkor valószínű, hogy a túlöntözés hatására el kezdett rohadni. A dracénák általában sokat tűrő, kipróbált növények, ezért is alkalmazzák gyakran irodákban, üzletekben. Lehet, hogy szívtelennek hangzik, de szerintem nem érdemes tovább próbálkozni ezzel a példánnyal.
Az áfonya legjobban 4,8 és 5,2 pH-jú talajon tud fejlődni. Az egy négyzetméteres talajjavítás valószínű, hogy elegendő számára, csak arra kell figyelni, hogy ez a későbbiekben se veszítsen savanyúságából. (Ne locsolja csapvízzel, trágyázáshoz savanyú kémhatású mulcsot használjon). Ha a talaj túl meszessé válna számára, azt sárguló levelekkel jelezni fogja.