781. Már megint egy barna folt a pálmalevélen. Mi okozza?
A mostani hideg időszakban gyakran kapunk ehhez hasonló kérdést, ezért szakértőnk összegyűjtötte, hogy mi okozhat szürkésbarnás foltosodást a pálmaleveleken.
A mostani hideg időszakban gyakran kapunk ehhez hasonló kérdést, ezért szakértőnk összegyűjtötte, hogy mi okozhat szürkésbarnás foltosodást a pálmaleveleken.
A levendulaolaj az egyik legkedveltebb illóolaj, hiszen remek az illata, számos betegség gyógyítására alkalmas, ráadásul kiváló relaxáló szer.
Egy virágból készült nyaklánc igazán stílusos megjelenést kölcsönöz viselőjének. A virágból készült ékszerek bárkiből elegáns manökent varázsolnak.
Az édenkert.hu összegyűjtötte azokat a természet- és környezetvédő szervezeteket, amelyek hálásan fogadják az adófizetők adományait. Támogasd Te is a lakóhelyed szerinti legszimpatikusabb civilt!
Nem csak gyümölcsfáink, de időnként díszcserjéink is megkívánják a metszést, viszont jobb ha tudjuk, hogy melyiket mikor érdemes metszenünk. Szomorúak lennénk, ha a tavasszal virágzó fajokról időnek előtte eltávolítanánk a virágos hajtásokat.
Kedves érdeklődő! A felülnézeti képből nem sok minden derül ki. Ha már gyökeres a növény, akkor ültesse el szobanövényeknek való általános virágföldbe. Öntözze rendszeresen, de ne álljon vízben. A legtöbb bambusz (a közhiedelemmel ellentétben) nem bírja, ha folyamatosan vízben áll a gyökere. Ha nincs gyökere még a növénynek, akkor már valószínűleg nem is lesz, ha sárgulni kezdett. Ha Ön Lucky Bambuszra gondol, ami valójában Dracaena faj, akkor az ok lehet az alacsony hőmérsékleten kívül még a huzatos hely. A legtöbb ház vagy lakás elég huzatos lehet a szoba közepén pl. asztalon. A tápanyaghiány is gyakori probléma. Ettől függetlenül, ha a növény még nem rothad (ha a levelei sárgulnak, kis szerencsével még rendbejöhet), ültesse el szobanövényeknek való általános virágföldbe. Ültetőközege soha ne legyen vizes, normál vízadagolás megfelelő, de teljesen kiszáradni sem szabad hagyni földjét. Átültetés után nem szabad a növényeket tápoldatozni, legalább 3 hónapig várni kell. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Kedves Érdeklődő! Az almafákon az évről évre szükséges ritkító metszést kell csupán elvégezni. Ebben az esetben a gallyak csúcsi részén lévő egy-két erősebb vesszőt metsszük vissza 3-4 szemre, a többit eltávolítjuk úgy, hogy figyelembe vesszük a fa növekedési erélyét. A gyümölcsfákat általában a metszéssel úgy formázzuk, hogy a fa ne legyen egyoldalú, a korona közepén az ágak ne érjenek keresztbe, és a hajtások ne nyúljanak túl magasra. A metszés után ne feledkezzünk meg a tavaszi lemosó permetezésről sem, hiszen ezzel sok fertőzéstől és kórokozótól óvhatjuk meg gyümölcsfáinkat, de még a bokrainkat is.
Kedves Tibor! A liliom hagymát lehet tavasszal ültetni, de a virágzási idő lehetséges, hogy későbbre tolódik. Érzékenyek a kiszáradásra, ezért rendszeres öntözést igényelnek, illetve tápdús talajt. A liliomot egyébként nem kell teleltetni, sokkal jobb, ha betartjuk a természetes életciklusát, és kint hagyjuk a kertben, mert szüksége van a hidegre.
Üdvözlöm! Sajnos nem ismerem a virágja jelenlegi tartási körülményeit, így az azáleával kapcsolatban az alábbi általános tanácsokat tudom adni: Virágzáskor ajánlatos hűvösebb (16-18 °C), párás, világos helyre tenni (két ablak közé, ha mérete nem engedi, akkor az ablak közelébe). Ugyanez vonatkozik az éppen nem virágzó növényre is. Ami a legjobban megviseli, az a fűtési szezon meleg, száraz levegője. A csapvízzel való öntözés is okozhat virágelrúgást, levélhullást, így a legjobb, ha állott vízzel, vagy esővízzel locsolja. Fontos, hogy ne hagyja kiszáradni a földjét, mindig legyen nedves, de ne tocsogjon. Ültesse agyagcserépbe, vagy állítsa a cserepet nedves kavicsokra egy tálban, ez egy kis nedves mikroklímát alakít ki a növénynek. Télen kéthetente tápoldatozza, kapható kifejezetten azáleának (rododendronnak) való tápoldat. Az átültetés savanyú földbe történjen vagy speciális rododendronnak való virágföldbe. Tavasszal ki lehet tenni a kertbe, teraszra, ha van, félárnyékos helyre. Ezek a leggyakoribb problémák a lakásban tartott azáleával, remélem, tudtam segíteni! Üdvözlettel: Növényorvos Még több azálea tipp>>
Kedves Cili! A lemosó szerek nem ártanak a virágoknak, illetve a növényeknek. A gomba- és rovarölő szerek nem fejtenek ki káros hatást ezekre a kis virágokra, és mivel nem kerülnek vázába, ezért az ön egészségére sem ártalmas. A lemosó permetezés igen fontos feladat a növényvédelemben, hiszen sok betegséget előzhetünk meg és sok kórokozó támadását enyhíthetjük. Erről bővebben olvashat honlapunkon a www.diosgazda.hu címen. A kertészkedéshez további sok erőt és kedvet kívánunk!