781. Már megint egy barna folt a pálmalevélen. Mi okozza?
A mostani hideg időszakban gyakran kapunk ehhez hasonló kérdést, ezért szakértőnk összegyűjtötte, hogy mi okozhat szürkésbarnás foltosodást a pálmaleveleken.
A mostani hideg időszakban gyakran kapunk ehhez hasonló kérdést, ezért szakértőnk összegyűjtötte, hogy mi okozhat szürkésbarnás foltosodást a pálmaleveleken.
A levendulaolaj az egyik legkedveltebb illóolaj, hiszen remek az illata, számos betegség gyógyítására alkalmas, ráadásul kiváló relaxáló szer.
Egy virágból készült nyaklánc igazán stílusos megjelenést kölcsönöz viselőjének. A virágból készült ékszerek bárkiből elegáns manökent varázsolnak.
Az édenkert.hu összegyűjtötte azokat a természet- és környezetvédő szervezeteket, amelyek hálásan fogadják az adófizetők adományait. Támogasd Te is a lakóhelyed szerinti legszimpatikusabb civilt!
Nem csak gyümölcsfáink, de időnként díszcserjéink is megkívánják a metszést, viszont jobb ha tudjuk, hogy melyiket mikor érdemes metszenünk. Szomorúak lennénk, ha a tavasszal virágzó fajokról időnek előtte eltávolítanánk a virágos hajtásokat.
A vadgesztenyefák kondíciója egy gomba és egy aknázó moly hatására romlott le nagyon. Ha jól tudom a Szilágyi Erzsébet fasorát is ezen kártevők ellen próbálták kezelni. Sajnos diónál ilyen módszer magam sem ismerek. <p> Bővebben olvashat a dióról alábbi cikkeinkben:
Ha a citromfa felkopaszodik, bátran vissza lehet metszeni. Általában arra érdemes törekedni, hogy tetszetős gömbkoronát alakítsunk ki. Fontos, hogy a visszametszés alkalmával hagyjunk élő rügyeket a fácskán. Ha választhatunk, akkor az idősebb ágrészt távolítsuk el. Tavasszal akár az összes leveles hajtást is visszavághatjuk: a fácska újra ki fog hajtani.
A fenyőfák alatt is jól fejlődik az alpesi erika (Erica carnea) vagy az árnyéki gyeppótló borostyán (Hedera helix), illetve a kis télizöld meténg (Vinca minor).
Kérdése valóban meglepett. Lótücsköt nemigazán szokás háziállatként tartani, ugyanis amerre ´jár´, nem hagy ép növényt maga után. <p> Katasztrófát azért talán nem okozott kertjének, próbálja meg kicsabdázni őt. Egy öblös üveget helyezzen a talajfelszín alá, s figyelje mikor esik bele.<p>Ciripelni egyébként csak a hím pédány szokott hogy magához csalogasson egy nöstényt. <p>Ha jól tudom a harcsák igazán kedvelik! Próbálja meg inkább csalinak használni!
Az Ön által leírt állatot aranyos rózsabogárnak hívják. Az imágók károsításával szemben a májusi cserebogár ellen használt szerekkel védekezhet pl. Decis, Karate, Fendona. Lehetőleg naplemente után permetezzen, mert ezek a szerek a méhekre is veszélyesek.