801. Gardenexpo, a kertmester: közeledik az első tavaszi kertkiállítás
A legnagyobb hazai kerti kiállítás és vásár a március 15-i hétvégén ismét megnyitja kapuit. Az idei évben a Nemzetközi Orchidea- és Bromélia kiállítás színesíti a rendezvényt.
A legnagyobb hazai kerti kiállítás és vásár a március 15-i hétvégén ismét megnyitja kapuit. Az idei évben a Nemzetközi Orchidea- és Bromélia kiállítás színesíti a rendezvényt.
Az otthon nevelt palántának nincsen párja. Összegyűjtöttük, hogy magvetésnél mire kell figyelni!
Februárban sok helyen lehet kapni cserepes primulát, amelyre ha nem figyelünk, hamar tönkremehet.
Van, aki több csésze kávét, teát, vagy több pohár koffeint tartalmazó üdítőt megihat rövid időn belül, anélkül, hogy különösebb hatását érezné, míg mások már egy adag után élénkebbek lesznek.
A koffein élénkítő hatása - szereplés, vizsga, éjszakai munka, alváshiány, stb. esetén - fontos szerepet tölthet be a mindennapi életben.
Kedves régi-kérdező hömpölygő! A szellőrózsa évelő növény, ezért ilyenkor alig van valami kis "növényke". Nyugodtan vegyen belőle és ültesse el, tavasszal biztosan ki fog hajtani!
Üdvözlöm! A képen valóban csicsóka (Solanum tuberosum) van. Helyes azonosítás!
Kedves Fehér Katalin! A képen egy ékszerorchidea (Ludisia discolor) látható.
Kedves Szabó Eszter! A képen egy déli gesztenye (Castanospermum austrais) látható. Hazája: Ausztrália, akár 30 méteresre is megnő. Örökzöld és eléggé gyorsan nő. Fényigény: napos, világos helyet szeret, nyáron a tűző napot nem bírja! Hőmérséklet: tökéletesen megfelel hazánk hőmérséklete, viszont fagyérzékeny és legalább 17-20 C legyen télen! Öntözés: Közepes vízigényű növény, télen viszont kéthetente elég ha megöntözzük.
Üdvözlöm! Jó lenne tudni, hogy hány éves! A mimózák 1-2 éves növények. A magvetés idejében virágzik is. Lehetséges, hogy öreg a növény!