801. Gardenexpo, a kertmester: közeledik az első tavaszi kertkiállítás
A legnagyobb hazai kerti kiállítás és vásár a március 15-i hétvégén ismét megnyitja kapuit. Az idei évben a Nemzetközi Orchidea- és Bromélia kiállítás színesíti a rendezvényt.
A legnagyobb hazai kerti kiállítás és vásár a március 15-i hétvégén ismét megnyitja kapuit. Az idei évben a Nemzetközi Orchidea- és Bromélia kiállítás színesíti a rendezvényt.
Az otthon nevelt palántának nincsen párja. Összegyűjtöttük, hogy magvetésnél mire kell figyelni!
Februárban sok helyen lehet kapni cserepes primulát, amelyre ha nem figyelünk, hamar tönkremehet.
Van, aki több csésze kávét, teát, vagy több pohár koffeint tartalmazó üdítőt megihat rövid időn belül, anélkül, hogy különösebb hatását érezné, míg mások már egy adag után élénkebbek lesznek.
A koffein élénkítő hatása - szereplés, vizsga, éjszakai munka, alváshiány, stb. esetén - fontos szerepet tölthet be a mindennapi életben.
A pajzstetvek ellen a következő szerekkel védekezhet: Fendona, Decis, Bi 58, Ultracid, Vektafid A.
A csalánlevelet kiskertekben a biológiai növényvédelem részeként juttathatjuk ki növényeinkre.<p>5 kiló friss csalánlevélhez 20 liter vizet kell adni. Majd várni kell (10napot), míg kierjed. Ezután át kell szűrni, majd ötszörös mennyiségű vízzel kell újra higítani. Ezt követően lehet kezdeni a permetezést.
A licsi 9-30 m magasra is megnövő sűrű, kerekded lombú, lassan növő fa.<p>Sajnos nagyon nehéz magról szaporítani. A magról vetett egyedek 5-10 évig nem hoznak termést. <p>Én még egy évet várnék a kiültetéssel, akkor is télen be kell vinni a szobába, mert nagyon fagyérzékeny. Az idősebb példányok ugyan gyenge fagyokat elviselnek, de a fiatalok nem. Ezenkívül az erős szelek is károsíthatják, tehát szélvédett helyre kell ültetni.
A gubacstetvek ellen ősszel kell, lehet védekezni lemosásszerű permetezéssel. A következő vegyszereket javaslom: Metanion 48 EC, Diazol 50 EW, Basudin 600 EW.
Hazánkban is egyre több zöldségesnél találkozunk magnélküli csemegeszőlővel, amelynek nagyrésze külföldről érkezink hozzánk. Hazánkban főleg házikerti termesztésben fordulnak elő az alábbi fajták:<p>- Sultana - fehér mazsolaszőlő <p>- Szentendrei magvatlan <p>- Magnélküli mazsola